هشدار تحلیلگران به سرمایه گذاران بازار طلا/ قیمت های کنونی خرید طلا با ریسک بالایی همراه خواهد بود
پایگاه خبری معدن نیوز - بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری بلولاین فیوچرز تاکید کرد: گرچه این احتمال وجود دارد که قیمت طلا در کوتاه مدت با افزایش بیشتری روبرو شود ولی قیمت این فلز گرانبها به مقاومت حساس و مهمی نزدیک شده است و سرمایه گذاران باید برای خرید کاملا محتاط باشند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز نقل ازکیتکو نیوز ، بر اساس این گزارش وی افزود: ما از زمانی که قیمت طلا حدود 1200 دلار در هر اونس بود اقدام به خرید کردیم چرا که انتظار چنین افزایش قیمتی را داشتیم. در قیمت های کنونی خرید طلا با ریسک بالایی همراه خواهد بود.

این تحلیلگر اقتصادی تصریح کرد: بازار طلا برای چهارمین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه دسامبر آماده می شود. این مساله می تواند فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کند.

تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر به 67 درصد رسیده است. البته این رقم در نظرسنجی هفته گذشته به 80 درصد رسیده بود.

برخی تحلیلگران تکنیکال بر این باورند که احتمال افزایش قیمت هر اونس طلا تا 1260 دلار وجود دارد و اگر این سطح مقاومتی شکسته شود قیمت طلا تا 1300 دلار افزایش خواهد یافت.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری