تولید بزرگترین تولیدکننده مس مکزیک تا سال 2025 به سطح 1.8 میلیون تن می رسد/ پیش بینی افزایش قیمت در پی کسری عرضه در سال آینده میلادی
پایگاه خبری معدن نیوز - کمپانی گروپ مکزیکو (Grupo Mexico)، اعلام کرده است که یک برنامه توسعه‌ای بزرگ در دست اجرا دارد که به‌موجب آن، تولید مس این کمپانی تا سال 2025، تقریباً 80 درصد افزایش خواهد یافت و به سطح 1/8 میلیون تن در هر سال خواهد رسید.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، این کمپانی معادنی در کشورهای مکزیک، پرو، اسپانیا و ایالات‌متحده دارد.

کمپانی گروپ مکزیکو در سه‌ماهه سوم سال جاری، 254 هزار و 219 تن مس تولید کرد که کاهش 0/9 درصدی را در مقایسه با دوره مشابه سال 2017 نشان می‌دهد.

مقامات این کمپانی باور دارند که قیمت مس به‌دلیل افزایش کسری بازار در سال 2019 و پس از آن، رو به بهبود است. حتی با وجود نگرانی‌های موجود در مورد جنگ تجاری میان چین و ایالات‌متحده، مقامات گروپ مکزیکو پیش‌بینی می‌کنند که در سال 2019 تقاضا قدرتمند خواهد بود.

به گزارش ICSG، تعادل جهانی عرضه و تقاضا نشان می‌دهد که بازار مس طی ماه‌های ژانویه تا جولای، با کسری به میزان 157هزار تن همراه بوده است؛ بنابراین، افزایش قیمت‌ها محتمل به نظر می‌رسد.

کمپانی گروپ مکزیکو در نظر دارد، کل تولید مس خود در سال 2019 را 12درصد در مقایسه با سال 2017 افزایش دهد. این کمپانی در سال گذشته، 1/01میلیون تن مس تولید کرد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری