جهان فولاد سیرجان به‌دنبال بهره‌گیری از فناوری شرکت‌های ترک
پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان گفت: برای بهره‌گیری از تکنولوژی های نوین در حال مذاکره با شرکت‌های ترکیه‌ای هستیم.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، علی عباسلو مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان، با بیان اینکه شرکت‌های ترکیه‌ای اغلب در حوزه ماشین سازی و قطعه سازی با شرکت‌های آلمانی همکاری داشتند، تصریح کرد: اکنون این شرکت‌ها با کپی‌برداری از تکنولوژی آلمانی‌ها تبدیل به سازندگان حرفه‌ای در این حوزه شده‌اند.

وی با اشاره به آموزش شرکت‌های ترکیه‌ای برای جایگزین کردن آهن اسفنجی به جای قراضه، افزود: با توجه به تولید سالانه فولاد ترکیه (٤٠ میلیون تن)، این کشور می‌تواند بازار هدف مناسبی برای فروش آهن اسفنجی تولید شده توسط مجموعه گل‌گهر باشد.

مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان ادامه داد: هم اکنون جهان فولاد سیرجان ٤/ ٥ میلیون تن تولید آهن اسفنجی دارد که تا زمان راه اندازی واحد ذوب، می‌تواند اقدام به صادرات بخشی از این میزان تولید کند.عباسلو تصریح کرد: آهن اسفنجی دپو شده در محل کارخانه اکنون به دلیل ممنوعیت صادراتی بالغ بر 100 هزار تن است که حتی با تلاش هایی که در عرضه های بورس کالا از ابتدای سال جاری شد، این میزان در کارخانه باقی مانده است.وی با اشاره به این مطلب که واحد ذوب سیرجان در مرحله راه اندازی قرار دارد، افزود: امیدواریم در ماه‌های آینده به تولید دست یابیم.

بر‌اساس این گزارش، مستقیمی مدیر مالی شرکت، با بیان اینکه طرح توسعه جهان فولاد مشکل تامین مالی ندارد و دلیل تعویق ٦ ماهه راه اندازی واحد ذوب، عدم ترخیص به موقع تجهیزات از گمرک است، گفت: در بحث فروش صادراتی با مشکل همراه هستیم که همین امر سبب شده خسارت بزرگی به شرکت وارد شود. آهن اسفنجی ماهیت ویژه‌ای دارد و همین امر باعث می‌شود که در فصل بارندگی، رطوبت، درجه خلوص محصول را تحت الشعاع قرار دهد.مستقیمی بر این باور است که فاصله ایجاد شده میان جهان فولاد و بازارهای صادراتی موجب می‌شود دوباره برای فروش آهن اسفنجی، شرکت نیازمند بازاریابی و صرف وقت و هزینه جدید در این حوزه باشد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری