فولاد چادرملو سال آینده از ظرفیت اسمی یک میلیون تن عبور خواهد کرد
پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد چادرملو که با پیشرفته ترین تکنولوژی و در اوج تحریم ها به بهره برداری رسیده است، 10 تا 15 درصد نیاز کشور به شمش فولاد را تامین می نماید.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، محمود مصری نژاد، مدیر مجتمع فولاد چادرملو با بیان اینکه امسال سال دومی است که بهره برداری از این کارخانه انجاام شده گفت: امیدواریم سال آینده به ظرفیت اسمی کارخانه یعنی یک میلیون تن فولاد برسیم.

وی افزود: امسال تولید 800 هزار تن فولاد را در این مجتمع برنامه ریزی کردیم اما امیدواریم بالاتر از ظرفیت برنامه ریزی شده تولید نماییم.

مصری نژاد ضمن اشاره به روش بکار رفته در این واحد فولادی اظهار داشت: این کارخانه با بهره گیری از روش هات شارژ توانسته میزان مصرف انرژی را به میزان زیادی کاهش دهد. در این روش آهن اسفنجی با دمای 600 تا 700 درجه به طور مستقیم وارد کوره ذوب شده و همین امر باعث می شود میزان مصرف برق کارخانه یک سوم از ظرفیت نرمال یک واحد فولادسازی هم سایز کاهش یابد.

وی ادامه داد: سیستم آب مجموعه نیز بسته می باشد و همین امر سبب شده میزان مصرف آب کارخانه به کمتر از 40 لیتر کاهش یافته است.

طیبی، مدیر تولید مجتمع فولاد چادرملو نیز گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید روزانه مجتمع 2500 تا 3000 تن می باشد و این به معنای آن است که حدود 90 درصد به ظرفیت اسمی کارخانه رسیده ایم. البته کارخانه یک رکود 21 ذوب معادل 3500 تن در روز را در کارنامه داشته است که چنانچه این روند تداوم یابد، به جرات می توان گفت فولاد چادرملو از ظرفیت اسمی نیز فراتر خواهد رفت.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری