توقف واردات زغال سنگ چین در ماه دسامبر به دلیل عبور میزان واردات از سقف مجاز سالانه/ توافق چینی ها برای اعمال سقف مجاز ماهانه/ برنامه ریزی چین برای افزایش 100 میلیون تنی تولید معادن داخلی در سال 2019
پایگاه خبری معدن نیوز - واردات زغال سنگ چین از سقف مجاز سالانه عبور کرد؛ دولت دستور توقف واردات در ماه دسامبر را صادر کرد و همین امر محرکی بر قیمت های داخلی و خارجی این ماده معدنی شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز به نقل از کامودیتی، چین در 11 ماه ابتدایی 2018 بیش از 271 میلیون تن زغالسنگ وارد کرده که از سقف مجاز 270.9 میلیون تن 12 ماه امسال بیشتر است.

در نتیجه این اتفاق دولت چین مجبور به اعمال فشار و توقف واردات در ماه دسامبر گردید که محرک قیمت های داخل چین و عامل افت قیمت های بیرونی شده است.

این هفته شورای برنامه ریزی چین NDRC در این خصوص جلسه داشت و اعضاء بروی اعمال سقف مجاز ماهانه (بجای سالانه) اتفاق نظر داشتند تا تجربه امسال تکرار نشود.

دولت چین در حال فشار بر معادن زغال به منظور رشد تولید است و طبق برنامه در سال 2019 شاهد رشد 100 میلیون تنی تولید زغالسنگ از معادن داخلی چین خواهیم بود که می تواند عامل فشار بر قیمت ها باشد!خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری