فولادسازان در ریسک تحقیقات علمی شریک می شوند/ هیئت داوری علمی طرح ها را رصد و درصورت پذیرش معرفی می نماید
پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد مبارکه حمایت خود از طرح ها و ایده های علمی را اعلام داشته و درصورت پذیرش طرح ها در هیئت داوری در ریسک آنها شریک می شود.
  بزرگنمايي:

حمیدرضا عظیمیان در گفت و گوی تصویری با معدن نیوز گفت: با توجه به شرایط خاصی که بر کشور حاکم شده و آن نیز تحریم هاست، تهیه مواد مصرفی و تجهیزاتی که در خطوط تولید بکار می رود با مشکل مواجه شده است. 

وی افزود: چنین شرایطی فولادسازان را به این فکر انداخت که از توان داخلی بهره بگیرند لذا نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی ایران با رویکرد بومی سازی تدارک دیده شد تا همه نیازها و توانمندی ها ارائه و به اشتراک گذاشته شود. 

عظیمیان خاطرنشان کرد: در این صورت چنانچه تجهیزی در داخل مورد نیاز بوده اما موجود نیست، به تامین کنندگان، سازندگان، شرکت های دانش بنیان، گروه های دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی ارائه و اطلاع رسانی می شود تا درصورت امکان در داخل بومی سازی گردد.

 وی از شرکت های دانش بنیان، تامین کنندگان و مراکز علمی و تحقیقاتی دعوت کرد تا با مراجعه به سایت فولاد مبارکه لیست نیازمندی های این شرکت را ملاحظه و در صورت توانایی اقدام به تولید نمایند. 

مدیرعامل فولاد مبارکه تفاوت این نمایشگاه با سایر نمایشگاه ها را در نحوه پذیرش طرح ها عنوان کرد و گفت: تا پیش از این قطعات ساخته شده پس از تست در خطوط و مورد پذیرش بودن آن، منجر به عقد قرارداد می شد اما اکنون طرح ها در یک هیئت داوری علمی ارائه و در صورت تایید در آن، منجر به عقد قرارداد می شود و حمایت های مالی از آن انجام شده و فولادسازان در ریسک این پروژه و تحقیق و پژوهش شریک می شوند.

 


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری