پیش بینی استخراج بیش از یک میلیون تن ماده معدنی از بخش روباز مجتمع سرب و روی انگوران/ تحویل حدود 600 هزار تن خاک به طبق سهمیه بندی به خریداران/ بخش زیرزمینی ابتدای سال 98 به بهره برداری می رسد
پایگاه خبری معدن نیوز - در 9 ماهه سال جاری بیش از 835 هزار تن ماده معدنی از بخش روباز معدن سرب و روی انگوران استخراج شده است که با توجه به برنامه 3 درصد رشد داشته است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، امید فلاح؛ مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با بیان این مطلب گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری رکورد تولید ماده معدنی در این مجتمع شکسته شود و همانند سال 93 بیش از یک میلیون تن ماده معدنی سرب و روی استخراج و تحویل واحدهای فرآوری شود.

وی در ادامه افزود: در بخش فروش و ارسال ماده معدنی نیز تا پایان آذرماه 97 بیش از 567 هزار تن ماده معدنی به شرکت های خریدار خاک طبق سهمیه بندی ارسال شده است.

 فلاح با اشاره به مراحل پایانی تجهیز بخش زیرزمینی انگوران گفت: با پیش بینی تولید سالانه 120 هزار تن ماده معدنی سولفوره و با اشتغال به کار حدود 320 نفر، از ابتدای سال 98 به بهره برداری کامل خواهد رسید.

 مدیر مجتمع سرب و روی انگوران خاطر نشان کرد: از ابتدای سال 97 تا پایان آذرماه همزمان با تجهیز کارگاه حدود 45 هزار تن ماده معدنی در این بخش استخراج و حدود 38 هزار تن نیز فروخته شده است.

 گفتنی است مجتمع سرب و روی انگوران واقع در شهرستان دندی و در 135 کیلومتری غرب شهر زنجان واقع شده‌ است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری