حباب سکه تمام 410 هزار تومان شد/ هر گرم طلای 18 عیار 352 هزار تومان قیمت خورد
پایگاه خبری معدن نیوز - سکه طلای تمام بهار آزادی طرح جدید امروز 22 دی ماه به قیمت 3 میلیون و 850 هزار تومان داد و ستد می شود که دارای 410 هزار تومان حباب می باشد.
  بزرگنمايي:

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با بیان این مطلب گفت: در بازار امروز سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به قیمت 3 میلیون و 720 هزار تومان، نیم سکه به نرخ یک میلیون و 975 هزار تومان، ربه سکه یک میلیون و 220 هزار تومان و سکه های گرمی نیز 665 هزار تومان معامله می شود.

محمد کشتی آرای افزود: این قیمت ها به نسبت روز پنجشنبه تغییر چندانی نداشته و سبب شده تا اکنون حباب سکه برابر با 410 هزار تومان باشد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که قیمت جهانی طلا کاهش یافته و از نرخ 1294دلار روز پنجشنبه تا قیمت 1287 دلار در روز جاری پایین آمده البته این مساله و همچنین کاهش نرخ ارز به نسبت روز پنجشنبه گذشته در بازار داخلی تاثیر چندانی نداشته است.

این فعال بازار طلا و جواهر ادامه داد: اکنون قیمت هر مثقال طلای 17 عیار برابر با یک میلیون و 525 هزار تومان است و با 10 هزار تومان افزایش، سبب بالا رفتن هزار تا 2هزار تومانی نرخ طلا در بازار داخلی شده است.

وی تاکید کرد:‌ اکنون هر گرم طلای 18 عیار در بازار به قیمت 352 هزار تومان داد و ستد می شود.

وی درباره وضعیت نرخ ارز توضیح داد:‌ در ابتدای روز کاری پنجشنبه گذشته قیمت ارز افزایشی شد اما آخر وقت قیمت ها به ثبات رسید و امروز نیز کاهش جزیی در نرخ ارز در بازار رخ داد و باید گفت این مساله سبب شده تا قیمت سکه و طلا دچار نوسان جزیی در بازار امروز شوند.

کشتی آرای درباره پیش بینی کارشناسان بین المللی از احتمال افزایش نرخ طلا در بازارهای جهانی گفت: مدتی است که کارشناسان اقتصادی حوزه جهانی طلا افزایش قیمت ها را پیش بینی می کنند و اعتقاد دارند قیمت طلا در سال 2019 بالا خواهد رفت. این پیش بینی ها را باید تحلیل به شمار آورد و باید گفت نمی تواند پایه و اساس درستی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: قیمت ها را باید به صورت روز به روز مشاهده و تحلیل کرد برای نمونه برخلاف پیش بینی ها با وجودی که قیمت جهانی طلا روز پنجشنبه 1294دلار بود امروز با 7دلار کاهش به 1287 دلار رسیده است.

کشتی آرای گفت:‌ با توجه به روند فعلی قیمت ها می توان گفت نوسانات قیمت جهانی طلا در هفته جاری در حد نیم درصد خواهد بود.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری