احیا مستقیم بافت اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد/ با اجرای موفقیت آمیز پروژه چین، برای نخستین بار احیا مستقیم به کمک زغال در جهان بکار گرفته می شود
پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت MME از راه اندازی پروژه احیا مستقیم بافت تا اوایل سال آینده خبر داد.
  بزرگنمايي:

حسن کرباسچی مدیرعامل شرکت MME در گفت و گوی تصویری با معدن نیوز با اشاره به اینکه این شرکت تنها شرکت فنی مهندسی فعال در حوزه آهن و فولاد می باشد که در خارج از کشور تاسیس شده و از دو دهه پیش خدمات ارزنده ای را به جامعه فولاد کشور ارائه کرده است گفت: ازجمله طرح هایی که این شرکت در سال های اخیر در دست اجرا داشته شامل 5 طرح استانی بوده که 4 مورد از آنها واحدهایی احیایی بودند که با تکنولوژی پرد که تکنولوژی منحصر به فرد شرکت MME می باشد و ثبت جهانی شده است، عملیاتی شدند.
وی اظهار داشت: سه مورد از این طرح ها شامل فولاد شادگان، فولاد میانه و فولاد نی ریز در سال 96 به بهره برداری رسید و خوشبختانه شرایط تولید آهن اسفنجی در این طرح ها به گونه ای بود که با تکنولوژی های متداولی که تا پیش از این در داخل کشور استفاده می شد، قابل رقابت بود.
کرباسچی خاطرنشان کرد: حتی عملکرد تولید در این پلنت ها خارج از تصور و پیش بینی های خودمان بود و محصول با کیفیت و متالیزاسیون بالا و نرمه پایین تولید شد.
وی به پروژه بافت نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه در مراحل نهایی است و انتظار می رود تا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.
مدیرعامل MME در ادامه افزود: طرح پنجم از طرح های استانی، واحد فولادسازی سفید دشت می باشد که این طرح در میان طرح های فولادسازی 7 طرح فولادی بیشترین پیشرفت فیزیکی را داشته است.

وی تصریح کرد: MME یک طرح 300 هزار تنی آهن اسفنجی در کشور چین دارد که بخش مهندسی آن که به طور صد درصد انجام شده است. این پروژه تکنولوژی مشترک پرد و تکنولوژی چینی بوده که از خروجی زغال سنگ، گاز متان احیایی استحصال شده و در پروژه استفاده می گردد.
کرباسچی تاکید کرد: اگر این طرح که برای نخستین بار در کشور چین و در دنیا در حال اجراست، عملکرد خوب و نتایج مثبتی به همراه داشته باشد قادر خواهیم بود در کشورهایی که گاز طبیعی نداشته و زغال انرژی غالب آنهاست از این روش ابداعی استفاده نماییم.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری