پایگاه خبری معدن نیوز- تولید نفت روسیه در ژانویه همچنان بالاتر از سقف تولید این کشور تحت پیمان کاهش تولید با اوپک ماند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، آمار وزارت انرژی روسیه نشان داد تولید نفت این کشور در ژانویه به 11.38 میلیون بشکه در روز رسیده است که حدود 35 هزار بشکه در روز در مقایسه با سطح تولید اکتبر سال 2018 که مرجع توافق کاهش تولید اوپک و غیر اوپک است، کاهش داشته است.

روسیه در دسامبر 11.45 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده بود که رکورد ماهانه بالایی بود.

تولید نفت این کشور در ژانویه به تن، 48.113 میلیون تن در مقایسه با 48.442 میلیون تن در دسامبر بود.

صادرات خط لوله نفت روسیه در ژانویه به 4.313 میلیون بشکه در روز در مقایسه با 4.496 میلیون بشکه در روز در دسامبر کاهش پیدا کرد.

روس‌نفت که بزرگترین تولیدکننده نفت جهان از نظر حجم تولید است، تولیدش را به میزان 0.1 درصد در ژانویه نسبت به ماه پیش از آن کاهش داد در حالی که کاهش تولید لوک ‌اویل 0.8 درصد بود.

تولید شرکت "گازپروم نفت" که بازوی نفتی شرکت گازپروم است، 0.1 درصد افزایش داشت.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اظهار کرد مجموع کاهش تولید این کشور در ژانویه به 50 هزار بشکه در روز نسبت به سطح تولید اکتبر بالغ خواهد شد.

کشورهای اوپک و غیر اوپک شامل روسیه که به اوپک پلاس معروف هستند، در دسامبر توافق کردند تولیدشان را مجموعاً 1.2 میلیون بشکه در روز در نیمه اول سال 2018 کاهش دهند تا از اشباع عرضه بازار جلوگیری کنند. سهم روسیه از این میزان کاهش تولید، حدود 230 هزار بشکه در روز در سه ماهه نخست است.

نواک گفته است روسیه به دلیل محدودیت‌های فنی، قادر نیست تولید خود را به سرعت کاهش دهد. روند آهسته کاهش تولید روسیه انتقاد عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت اوپک است را برانگیخته است.

مقامات و تحلیلگران روسی اظهار کرده‌اند کاهش تولید، چالشی برای روسیه به شمار می‌رود زیرا زمستان سخت این کشور ممکن است باعث یخ زدگی چاه‌ها شود.

طبق نظرسنجی رویترز، تولید نفت اوپک در ژانویه بزرگترین کاهش ماهانه را در دو سال اخیر داشته است.

تولید گاز طبیعی روسیه در ژانویه 67.43 میلیارد متر مکعب یا 2.18 میلیارد متر مکعب در روز در مقایسه با 67.04 میلیارد متر مکعب در دسامبر بود.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری