مدیریت شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو خصوصی می شود/ بانک ها برای واگذاری بنگاه ها تحت فشار هستند/ پیشنهاد تخصیص بخشی از منابع سیدکو به طرح سیمان کرمان
پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: این سازمان در نظر دارد مدیریت شرکت های زیر مجموعه را خصوصی کند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، خداداد غریب پور امروز در مراسم عملیات اجرایی پروژه خط سوم سیمان کرمان ضمن بیان این مطلب گفت: طی مدت فعالیت در شرکت توسعه ملی، پیشنهادی دادیم مبنی بر اینکه مدیریت این شرکت خصوصی شود و این ایده اجرایی و پیاده سازی شد.

وی در این مراسم که رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، مدیر عامل گروه توسعه ملی،‌ مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان و فرماندار کرمان حضور داشتند، افزود: در مواردی که نمی توان مالکیت شرکتی را انتقال داد، می توان مدیریت آن را خصوصی کرد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو تصریح کرد: در این مدیریت، بخش خصوصی، شرکت مورد نظر را با شاخص های اقتصادی (سود دارایی، سهام، بازده دارایی و ...) تحویل می گیرد و طی مدت مشخص در وضعیت مورد نظر تحویل می دهد. به گفته غریب پور، این روش به ابزاری برای سنجش مدیریت تبدیل می شود.

وی تاکید کرد: آمادگی داریم تا این نوع مدیریت و واگذاری را در مجلس شورای اسلامی هم تشریح کنیم به طوری که بتوان آن را برای کشور الگوسازی کرد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه بانک ها برای واگذاری بنگاه ها تحت فشار هستند، تصریح کرد: گرچه قانون، مهلت 3 ساله برای واگذاری دارایی های بانک ها داده است، اما به عنوان مثال؛ در شرایط فعلی امکان واگذاری دارایی 10 هزار میلیارد تومانی بانک ملی یا واگذاری دارایی 10- 15 میلیارد تومانی بانک سپه به بخش خصوصی با مشکلاتی مواجه است.

وی افزود: در چنین شرایطی پیشنهاد ما این است که مدیریت را خصوصی کنیم چرا که هدفِ انتقال دارایی ها این است که بخش خصوصی، این مجموعه ها را اداره کند و مدیریت، خصوصی شود.

وی تاکید کرد: میزان بقای افراد در مدیریت شرکت ها نیز به عملکرد آنها بستگی دارد.

غریب پور ضمن تشکر از مسئولان به دلیل متعهد شدن برای اجرای طرح سیمان کرمان، خاطرنشان کرد: سیمان کرمان جزو شرکت هایی است که مدیریت آن خصوصی شده است.

وی ادامه داد: تامین منابع مالی طرح سیمان کرمان مشکلی ندارد و حتی می توان بخشی از منابع شرکت سیدکو (سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان) را به این طرح اختصاص داد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری