صادرات برق به عراق مطابق ضوابط ادامه خواهد یافت
پایگاه خبری معدن نیوز- اردکانیان گفت: تا زمانی که عراق نیاز دارد و ظرفیت ما اجازه دهد صادرات برق برابر ضوابط و مقررات فی ما بین ادامه خواهد یافت.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه با وزیر برق عراق در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش برق در توسعه کشور عراق اظهار کرد:کشور عراق پس از چهار سال جنگ با تروریست‌های داخلی در حال بازسازی است و صنعت برق برای توسعه نقش منحصر بفردی دارد.

بیشتر بخوانید: استمرار صادرات برق به عراق/توسعه بازار انرژی با همکاری کشور‌های همسایه

وزیر نیرو افزود: ما تمام سعی خود را به کار خواهیم گرفت که با سرعت دادن به همکاری در صنعت برق زمینه لازم را برای توسعه همه جانبه عراق در بازسازی شبکه، تجهیزات، کاهش تلفات و ظرفیت سازی در جنبه‌های مدیریتی فراهم کنیم و تا زمانی که آن‌ها نیاز دارند و ظرفیت ما اجازه دهد صادرات برق برابر ضوابط و مقررات فی ما بین ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: اینکه رقم و میزان صادرات برق به چه میزان خواهد بود به نهایی شدن پروژه‌ها و برنامه‌ها بستگی دارد.

اردکانیان ادامه داد: شبکه‌های خصوصی و پیمان کاری و سازندگان تجهیزات ایران در این بازار حضور خواهند یافت و اراده سیاسی مسئولان عراق بر این است که از ظرفیت کشور ما استفاده کنند.

وزیر نیرو با اشاره به سفر ریس بانک مرکزی ایران به عراق گفت: قطعا سفر رییس بانک مرکزی ایران به کشور عراق در جهت سرعت دادن مبادلات بانکی است، اما باید برای دریافت جزییات این سفر منتظر بازگشت ایشان از عراق بود.

اردکانیان گفت: این سفر‌ها و دیدار‌ها به ارتباط فعال میان دو کشور کمک می کند.

بر اساس این گزارش در ادامه لویی خطیب وزیر برق عراق با اشاره به اهداف سفر به ایران گفت: آمدن بنده به ایران بنا به دعوت ارکانیان وزیر نیرو بوده و ایشان طی ماه گذشته سفری به عراق داشتند. طی آن مذاکراتی انجام گرفت که با امضای یادداشت تفاهم همراه بوده است.

وزیر برق عراق ادامه داد: ما پیرو مذاکرات اخیر امروز برای امضای قرارداد اجرایی شدن همکاری در حوزه برق آمده ایم که امضای این تفاهم نامه باعث تحکیم روابط دو کشور خواهد شد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری