پروژه خط ریل سیرجان-بردسیر-کرمان وارد فاز اجرایی شد
پایگاه خبری معدن نیوز - صبح امروز در بازدید از عملیات اجرایی خط ریل سیرجان-بردسیر-کرمان با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان، امام جمعه، فرماندار ویژه، ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، مدیرعامل شرکت اطلس عمران گل گهر و جمعی از مسئولین استان و شهرستان این پروژه وارد فاز اجرایی شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، صبح امروز عملیات اجرایی پروژه خط ریلی سیرجان_بردسیر_کرمان با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان، حسینی امام جمعه سیرجان، مکی آبادی فرماندار ویژه، شهباز حسن پور نماینده مردم شریف سیرجان در مجلس، تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و مدیرعامل شرکت اطلس عمران گل گهر و پیمانکار و مشاور پروژه و جمعی از مسئولان استان و شهرستان شروع شد.
ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت گل‌گهر در این مراسم گفت: این پروژه با توجه به توسعه منطقه گل گهر و نیاز به تامین مواد اولیه مورد نیاز از سایر معادن کشور و اتصال سیرجان به چابهار اجرا می‌شود.
مدیرعامل گل‌گهر افزود: این پروژه اولین پروژه بخش خصوصی راه آهن ایران هست که با مشارکت گل گهر به طول تقریبی 200 کیلومتر و با سرمایه‌ حدود ده هزار میلیارد ریالی در حال انجام ‌است که در سفر سال قبل ریاست محترم جمهور به مجموعه گل‌گهر، عملیات اجرایی این پروژه شروع شد.
مدیرعامل گل‌گهر با بیان اینکه مدت زمان اجرای فاز اول این پروژه حدود 30 ماه برآورد شده است، گفت: منطقه گل‌گهر با شتاب در حال پیشرفت و تکمیل پروژه های زنجیره تامین فولاد است و در همین راستا سال آینده حدود 150 هزار میلیارد ریال پروژه به بهره برداری خواهد رسید.
حجه الاسلام و‌ المسلمین حسینی امام جمعه سیرجان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر ابراز کرد:انشالله راه اندازی این پروژه باعث رونق هرچه بیشتر شهرستان سیرجان ومنطقه گل گهر شود.
وی در ادامه ضمن تشکر از مدیرعامل گل گهر افزود،این شرکت جزو پیشقراولان توسعه و صنعت کشور و استان است.
شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اهمیت این پروژه افزود؛خط ریلی عامل اتصال استان های مهمی در کشور خواهد بود و حلقه مفقوده راه آهن جنوب کشور را تکمیل خواهد کرد.
حسن پور ادامه داد: ضمن تشکر از مهندس تقی زاده ،باید دست تمامی معاونین ومدیران منطقه گل گهر را به گرمی فشرد که کارهای بزرگی در حال انجام دارند که این پروژه بزرگ یکی از آنهاست.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری