خرید 32 تن طلا توسط بانک مرکزی چین در عرض 3 ماه/ ذخایر طلای چین به 1874 تن رسید
پایگاه خبری معدن نیوز - بانک مرکزی همگام با استراتژی مبارزه با دلار، ذخایر طلای خود را در مجموع به یک هزار و 874 تُن رساند و در 3 ماه اخیر 32 تُن طلا خریداری کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی چین ذخایر طلای خود را برای سومین ماه متوالی در فوریه سال جاری میلادی افزایش داد و مجموع آن به یکهزار و 874 تُن معادل 60.26 میلیون اونس رسید. این اقدام بخشی از استراتژی چین برای مبارزه با دلار آمریکا است.

بر اساس آمار بانک مرکزی چین در سه ماه اخیر تقریبا 32 تُن طلا به ذخایر این بانک افزوده شد و چین در ماه فوریه در حدود 10 تُن طلا خریداری کرده است. قبل از ماه دسامبر سال 2018 میلادی بانک مرکزی چین گزارشی را در مورد افزایش ذخایر طلای خود به مدت بیش از دو سال گزارش نکرده بود و آمارهای رسمی از اکتبر سال 2016 تا نوامبر 2018 میلادی بدون تغییر باقیمانده بودند.

تحلیل گران بازار بر این باور هستند پکن در حال تلاش برای تنوع بخشیدن به ذخایر خود و روی برگرداندن از دلار آمریکا است. افزایش ذخایر طلای بانک مرکزی چین مقارن با استراتژی بانک های مرکزی جهان برای انباشت ذخایر طلای خود است. در ماه ژانویه سال جاری میلادی چین با قرار گرفتن در پشت سر روسیه به عنوان ششمین دارنده بزرگ ذخایر طلای جهان عنوان گرفت.

بر پایه این گزارش، شورای جهانی طلا چندی پیش برآورد کرده بود که میزان افزایش ذخایر طلا در نزد بانک های مرکزی جهان در سال 2018 میلادی به دومین رکورد بالای مجموع سالانه خود می رسد. در حال حاضر مجموع ذخایر طلای کشورها تقریبا 34 هزار تُن تخمین زده می شود و در سال جاری میلادی طلا به دلیل بلاتکلیفی بازارها و افزایش سیسات های اقتصادی حمایتی به یک دارایی امن جذاب تر تبدیل می شود.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری