پیشرفت 95 درصدی طرح نوسازی ریخته گری شماره 7 ذوب آهن اصفهان/ 200 هزار تن به ظرفیت ریخته گری ذوب آهن افزوده می شود
پایگاه خبری معدن نیوز- با همت تلاشگران ذوب آهن اصفهان، طرح تغییر و نوسازی ریخته گری شماره هفت فولادسازی به پیشرفت 95 درصدی رسید.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، مدیر بخش فولاد سازی ذوب آهن با اشاره به اینکه این طرح از 21 بهمن سال 97 آغاز شده است، گفت: 27 سال از زمان راه اندازی ایستگاه ریخته گری هفت می گذرد و با توجه به فرسودگی ایستگاه، تغییر طرح در دستور کار قرار گرفت که هم اکنون به پیشرفت 95 درصدی رسیده و مراحل پایانی خود را می گذراند خسرو جوادی افزود: کارشناسان، مدت اجرای این طرح را 6 ماه اعلام کردند، در حالی که با برنامه ریزی صورت گرفته در ذوب آهن اصفهان مقرر شد این طرح در 45 روز اجرا شود.

وی گفت: با پایان تغییر طرح و نوسازی ریخته گری شماره هفت، ظرفیت تولید سالانه این ریخته گری از 600 هزار به 800 هزار تن افزایش خواهد یافت.

جوادی تولید شمش با کیفیت برای صادرات، افزایش ارزش افزوده، افزایش سرعت ریخته گری، کاهش هزینه تعمیرات آتی، کاهش مدت زمان توقف برای آماده سازی و ارتقای سامانه اتوماسیون از PLCS5 به PLCS7 را از دیگر مزایای این طرح است.

مدیر بخش فولاد سازی ذوب آهن اصفهان گفت: طبق برنامه، در نیمه اول امسال، طرح نوسازی ایستگاه ریخته گری شماره هشت این شرکت نیز اجرا می شود و بدین ترتیب، بخش فولادسازی ذوب آهن امکان جذب بیش از سه میلیون تن چدن را خواهد داشت.

ذوب‌آهن اصفهان، مادر صنعت فولاد ایران تاسیس 1350 دارای ظرفیت تولید سه میلیون و 600 هزار تن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری