تمرکز روی تولید مهمترین هدف نظام بانکی است
پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی ایران گفت: تمرکز روی تولید، مهمترین هدف نظام بانکی است و با توجه به تحریم های آمریکا، باید با برنامه ریزی و سرمایه گذاری، در تولید ملی به خودکفایی برسیم.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، محمدرضا حسین زاده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان اظهار داشت: در شرایط کنونی تحریم، رونق تولید می تواند اقتصاد کشور را نجات دهد و در همین راستا سیاست های نظام در رونق تولید می تواند ثمر بخش باشد.
وی اضافه کرد: نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال «رونق تولید»، وظیفه ما را در خدمت به مردم سنگین تر می کند.
مدیر عامل بانک ملی ایران ادامه داد: واحدهایی که به صورت همزمان تولید و فروش دارند در تامین سرمایه در گردش در اولویت قرار دارند.
وی اضافه کرد: واحد هایی که تولید دارند اما در انبار ذخیره می کنند باید در به دست آوردن بازار فروش تلاش کنند تا سرمایه برای گردش مالی به آن ها اختصاص یابد.
حسین زاده با تاکید بر اینکه نظام بانکی می تواند در رونق تولید، کمک کننده باشد افزود: با توجه به ظرفیت بالای ایران در منابع مالی و نیروی انسانی جوان، می توانیم در تولید به خودکفایی برسیم.
رییس شوارای هماهنگی بانک های دولتی ایران تاکید کرد: اولویت دولت باید تامین سرمایه در گردش واحد های تولیدی باشد.
وی تاکید کرد: در سال جاری واحد های تولیدی نیمه تمام باید تکمیل شوند و به جز واحدهای تولیدی صادرات محور و تولید کننده کالاهای راهبردی، برنامه ای برای راه اندازی واحدهای جدید نداریم.
حسین زاده با بیان اینکه نگاه بانک ملی به توسعه صنایع استان همدان، ویژه است، گفت: بر اساس آمارها و بررسی های انجام شده، مردم همدان اهل حساب و کتاب هستند و حساب بانکی آن ها خوب است و همین موجب جذب سرمایه گذار در این استان می شود.
وی با ابراز تمایل برای سر ریز کردن منابع به سمت سرمایه گذاری در همدان افزود: بانک ملی می تواند به عنوان بانک عامل، تسهیلات طرح های تولیدی را در اختیاد تولیدکنندگان این استان قرار دهد.
رییس شوارای هماهنگی بانک های دولتی با اشاره به اینکه همدان از لحاظ آب و هوا، کشاورزی و گردشگری موقعیت خوبی دارد، تاکید کرد: آمارها نشان می دهد جمعیت تهران به سمت دو استان همدان و سمنان در حال سر ریز است که توسعه اقتصادی این استان در آینده ای نزدیک پیش بینی می شود.
وی با اشاره به اینکه بیشترین حجم بارش های اخیر پس از لرستان در همدان ثبت شده است، اضافه کرد: سیلاب می توانست در همدان نیز به اندازه لرستان خسارت وارد کند که مدیریت سیلاب ها در این استان به خوبی انجام شد و با تجربه بالای مدیریت استان، از خسارات احتمالی جلوگیری شد.
مدیرعامل بانک ملی ایران ادامه داد: تمام درآمد ها و منابع بانک ملی در استان به خود واحدهای تولیدی همدان اختصاص می یابد.
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، همدان در سال گذشته جزء سه استان دارای کمترین نرخ بیکاری در کشور شد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری