قیمت طلای جهانی بالا ماند
پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی کاهش یافت اما تحت تأثیر ابراز نگرانی بانک‌های مرکزی آمریکا و اروپا نسبت به کندی رشد اقتصادی، نزدیک به بالاترین حد خود در دو هفته اخیر ماند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.1 درصد کاهش یافت و به 1306.58 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز 1310.50 دلار صعود کرده بود.
در بازار معاملات آتی آمریکا هر اونس طلا با 0.3 درصد کاهش، به 1310.20 دلار رسید.
پس از اینکه گزارش نشست مارس بانک مرکزی آمریکا انتظارات برای پایین ماندن نرخ‌های بهره را تقویت کرد، شاخص دلار نزدیک به پایین‌ترین حد خود در دو هفته اخیر معامله شد.
بر اساس گزارش رویترز، همچنین ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا احتمال اقدامات حمایتی بیشتر برای اقتصاد منطقه یورو در صورت تداوم کندی اقتصاد این حوزه را مطرح کرد.
نرخ‌های بهره پایین‌تر هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را کاهش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را تقویت می‌کند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری حدود 0.6 درصد افزایش پیدا کرد و به 906.22 دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 0.1 درصد افزایش یافت و به 1388.44 دلار رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و 15.21 دلار معامله شد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری