دعوت افغانستان از کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری در بخش معادن این کشور/ 14 فرصت جدید برای خارجی ها و 43 مورد برای سرمایه گذاران داخلی تدارک دیده شده است
پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست وزارت معادن و پطرولیم افغانستان در اجلاس سرمایه گذاری در دبی از کشورهای جهان برای سرمایه گذاری در بخش معادن این کشور دعوت کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، نرگس نهان اظهار داشت: 43 پروژه بزرگ و کوچک برای سرمایه گذاران داخلی و 14 فرصت جدید برای سرمایه گذاران بین المللی وجود دارد.

وی افزود: «برای اولین بار افغانستان فرصت سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران بین المللی در پروژه های یاقوت، زمرد و لاجورد فراهم می کند. بسیاری از معادن مانند سنگ مرمر، تراورتن و سیمان که برای مناقصه انتخاب شده اند، برای آنها تقاضای بازار داخلی و منطقه ای قوی وجود دارد. و به موارد دیگر، مانند طلا، مس، سنگ آهن، سنگ مرمر و نفت و گاز برای بازارهای بین المللی تقاضا وجود دارد.»

نهان اشافه کرد: دولت افغانستان تلاش کرده تا قانون و مقررات شفاف جدید را در بخش معدن آماده کند و من افتخار می کنم که اعلام کنم در بخش معادن، افغانستان برای تجارت باز است.خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری