افزوده شدن 7 تا 8 میلیون تن به ظرفیت فعلی گل گهر تا سال 99/ امکان استفاده از ظرفیت 4.5 میلیون تنی آهن اسفنجی گل گهر برای بازارهای صادراتی/ آمادگی گل گهر برای تامین آهن اسفنجی عمان
پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر اعلام کرد: در سال 99 بین 7 تا 8 میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی اضافه خواهد شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، ناصر تقی زاده گفت: برنامه داریم به زودی گل گهر را به یک مرکز بزرگ آموزشی تبدیل کنیم و در همین راستا بومی سازی و تولید قطعات مصرفی خطوط تولید در شهرستان سیرجان در دستور کار قرار گرفته است.
تقی زاده خاطرنشان کرد: در سال 98 جهش تولید نخواهیم داشت و حداکثر یک میلیون تن به ظرفیت فعلی افزوده خواهد شد، اما در سال 99 بین 7 تا 8 میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی اضافه خواهد شد.
وی در خصوص پروژه های شرکت گفت: آغاز عملیات اجرایی و توسعه طرح تیتانیوم کهنوج، برنامه تولید 100 هزار تن آهن اسفنجی با روش کوره های تونلی در اندیمشک و برنامه احداث گندله در خرامه استان فارس از برنامه های اصلی این شرکت در سال 98 است.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: توجه به بازارهای منطقه به خصوص عمان، عراق و سوریه به طور جدی در دستور کار قرار گرفته، بطوری که این شرکت آماده تامین آهن اسفنجی برای عمان است و می توانیم از ظرفیت 4.5 میلیون تنی این محصول در گل گهر برای بازارهای صادراتی استفاده کنیم.
تقی زاده گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر آمادگی خود را برای صادرات 700 هزار تن میلگرد به عراق و سوریه اعلام کرده و در صورت ایجاد زیرساخت های مناسب آماده سرمایه گذاری فولادی در این کشورهستیم.
وی در ادامه تصریح کرد: سرمایه گذاری مشترک 10 میلیون تنی فولاد در چابهار با سه شرکت گل گهر، چادرملو و فولاد مبارکه اصفهان متوقف نشده است و اقدامات مطالعاتی ان در حال انجام است.
تقی زاده افزود: برنامه ریزی برای سرمایه گذاری برون مرزی باید به طور جدی از سوی شرکت های معدنی و فولادی در دستور کار قرار گیرد. در این راستا گل گهر آماده همکاری و سرمایه گذاری مشترک در سایر کشورها در بخش معدن و صنایع معدنی است.
وی تصریح کرد: توسعه صادرات از برنامه های اصلی شرکت گل گهر است اما دولت باید تضمین های لازم را در خصوص سرعت بخشی به صادرات پایدار فولاد و محصولات معدنی در بنگاه های خصوصی بدهد تا آسودگی خاطر در این حوزه ایجاد شود.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: تضمین پایدار صادرات محصولات فولادی و معدنی از سوی دولت به بنگاه ها سبب می شود تا شرکت های فولادی نسبت به تداوم قراردادهای بلند مدت اقدام کنند.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری