تکلیف سهام دولت در سه شرکت تا پایان هفته مشخص می شود/ سهام ها بلوکی واگذار می شوند
معدن نیوز - رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: طی روزهای آینده فرایند واگذاری باقیمانده سهام دولت در تعدادی از شرکتهای بزرگ آغاز خواهد شد که سهام این شرکتها به صورت بلوکی و یکجا و کاملا نقد واگذار می شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش خبرگزاری معدن نیوز به نقل از سازمان خصوصی سازی، میرعلی اشرف پوری حسینی در خصوص مصوبه اخیر هیئت واگذاری مبنی بر واگذاری باقیمانده سهام دولت در شرکتهای بزرگ، اظهار داشت: ارزش کل این میزان سهام بالغ بر 52 هزار میلیارد تومان است که به تعبیری بزرگترین خصوصی سازی سال 98 خواهد بود.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: بر این اساس از میان شرکت هایی که آماده واگذاری هستند طی روزهای آینده فرایند واگذاری تعدادی از آنها آغاز خواهد شد که سهام این شرکتها به صورت بلوکی و یک جا و کاملاً نقد واگذار می شود.
پوری حسینی در خصوص واگذاری باقیمانده سهام دولت در شرکت های مخابرات ایران و کشتیرانی نیز گفت: در حال حاضر مصوبه ای برای واگذاری سهام دولت در این شرکت ها توسط هیئت واگذاری صادر نشده است.
وی همچنین در خصوص سایر واگذاری های این سازمان، افزود: نزدیک به 600 بنگاه غیربورسی در سبد واگذاری های این سازمان قرار دارند که عمدتاً در نیمه دوم سال 98 مراحل قیمت گذاری و عرضه آنها انجام خواهد شد.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه از 100 درصد مزایده هایی که در 18 سال گذشته توسط این سازمان برگزار شده است، فقط حدود 12 درصد با موفقیت همراه بوده اند، گفت: بر اساس آئین نامه قیمت گذاری سهام دولت، احراز اهلیت جز اختیارات و وظایف سازمان خصوصی سازی نیست.
وی افزود: تصویب قیمت پایه، تعیین اهلیت و شرایط واگذاری از وظایفی است که هیئت واگذاری بر عهده دارد.
پوری حسینی در خصوص عملکرد هیات واگذاری در راستای اجرای سیاست خصوصی سازی اظهار داشت: این هیئت بسیار حرفه ای و تخصصی و کارشناسی پیرامون قیمت گذاری و تعین اهلیت خریداران رفتار کرده و با علم به تمامی جوانب امر اقدام به تعیین قیمت پایه کرده است، و حتی در برخی موارد قیمت های پایه تعیین شده بالاتر از حد معمول بوده است.

گفتنی است، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بر اساس مصوبه هیات واگذاری، روش‌های خصوصی‌سازی و واگذاری‌ها متنوع می‌شود و تا پایان هفته سه شرکت برای واگذاری اعلام می‌شود.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری