تنها راه نجات کشور توسعه صادرات غیرنفتی است
پایگاه خبری معدن نیوز- سعید زرندی در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت، معدن و تجارت که در مشهد مقدس برگزار شد، بیان کرد: با 15 کشور همسایه و با جمعیت 600 میلیون نفر در بدترین شرایط تحریم هم می‌توانیم ارتباط برقرار کنیم که در سال گذشته 2 درصد واردات صورت گرفته است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز،وی عنوان کرد: در سال97 به میزان 23 میلیارد دلار ، به 15 کشور همسایه صادرات انجام شده است.
وی خاطر نشان کرد: درسال97 شرایط خاصی در تحریم اقتصادی رخ داده است که با تحلیل های درست و غلبه فعالان اقتصادی با هوشمندی توانستیم از مشکلات پیش رو گذر کنیم.
وی اظهار کرد: باید نگاه تصدی گری در صنعت معدن تجارت کاهش دهیم، در این زمینه جمع بندی هایی صورت گرفته است.
زرندی با اشاره به تحریمات افزود:تحریمات در بخش صنعت و در بعضی صنایع همچون خودروسازی وحوزه شیمیایی بیشتر تاثیر گذشته است.
وی خاطر نشان کرد: درسال97 شرایط خاصی درتحریم اقتصادی رخ داده است که با تحلیلات درست و غلبه فعالان اقتصادی با هوشمندی توانستیم از مشکلات پیش رو گذر کنیم.
وی اظهار کرد: باید نگاه تصدی گری در صنعت معدن تجارت کاهش دهیم،دراین زمینه جمع بندی هایی صورت گرفته است.
زرندی با اشاره به وجود تحریم‌ها در کشور افزود: تحریم‌ها در بخش صنعت و در بعضی صنایع همچون خودروسازی وحوزه شیمیایی بیشتر تاثیر گذشته است.
معاون طرح وبرنامه وزارت صنعت،معدن و‌تجارت با اشاره به سال 98 بیان کرد: در سال جدید بر ساخت و تعمیق در داخل کشور تلاش میکنیم که نیازمندی های واحد ها اعلام و بخش های صنعت،دانش بنیان و در نهایت دانشگاه ها در جهت رفع نیازمندی ها فعالیت می‌کنند، همچنین به موضوعات نوآوری نگاه جدی تری باید صورت بگیرد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری