معدن

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: 20 معدن کوچک مقیاس در استان فارس شناسایی شده است و این معادن به زودی برای جذب سرمایه گذار به فراخوان گذاشته می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - صبح امروز در مجمع عمومی سالیانه شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان، صورت های مالی سال 1397 و عملکرد مدیریتی این شرکت به تصویب سهامداران و مجمع عمومی رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - از ابتدای سال جاری قیمت سنگ آهن بیش از 60 درصد افزایش داشته است که عمدتا ناشی از محدودیت های عرضه واله برزیل به دلیل فاجعه شکست سد باطله و طوفان های موسمی در استرالیا می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس توضیحاتی درباره سرانجام هپکو و مشکلات این واحد تولیدی ارائه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید سنگ آهن ریوتینتو همچنان تحت تاثیر آسیب های طوفان های موسمی در استرالیا قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- جعفری طهرانی گفت: درحال‌حاضر در حدود 8 درصد بین نرخ کنسانتره و گندله فاصله جود دارد در حالی که در عرصه بین‌الملل این فاصله بین کنسانتره و گندله کمتر و در حدود 5 درصد است.

پایگاه خبری معدن نیوز - با تصویب افزایش نسبت قیمتی کنسانتره و گندله در روز گذشته نماد شرکت های مربوطه متوقف شد تا این شرکت ها تاثیرپذیری درآمدهای خود از این اتفاق را شفاف سازی نمایند. اولین شرکتی که در این خصوص شفاف سازی نموده است چادرملو با نماد کچاد می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- جلسه تعیین قیمت جدید کنسانتره و گندله آهن با حضور شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی کشور برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در گردهمایی روسای سازمان نظام مهندسی ایران گفت: 40 میلیون نفر در دنیا در حوزه معادن کوچک مقیاس مشغول به کار هستند و امروز 98 درصد معادن کشور کوچک مقیاس هستند و 65 درصد تولید ایران را به خود اختصاص می دهند. بنابراین با وجود معادن بزرگ مقیاسی مثله گل گهر و مس سرچشمه و ... نباید از این معادن غافل شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین محموله سنگ ساختمانی از بندر شهید بهشتی چابهار به کشور عمان صادر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حسین متصدی مدیرعامل زغال سنگ البرز مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه و در پاسخ به سوال خبرنگار معدن نیوز در خصوص بحث تعیین تکلیف گلیران در شورای عالی معادن گفت؛ در شورای عالی معادن دفاعیات را انجام داده ایم و منتظر تصمیم گیری هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - سازمان نظام مهندسی معدن ایران و مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران به منظور انجام آموزش، مطالعات، پژوهش های کاربردی در حوزه معدن و صنایع معدنی تفاهم نامه همکاری عقد کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - به دنبال سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به خراسان شمالی عصر روز گذشته در جلسه شورای اداری و توسعه استان استانداری این استان، تفاهم‌نامه‌های دستگاه‌های اجرایی دولت که دارای پروژه‌های عمرانی تعریف شده در استان هستند، در بجنورد امضا شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ریوتینتو می گوید که تولید الماس معدن Argyle استرالیا به کمتر از حد اقتصادی رسیده و لذا در حال برنامه ریزی برای تعطیلی معدن تا سال 2023 است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت Ferbasa برزیل به عنوان یکی از تولیدکنندگان فروآلیاژ و تنها تولیدکننده فروکروم آمریکا برنامه ریزی کرده تا سال 2021 بالغ بر 500 میلیون رئال (BRL) برزیل به منظور کاهش هزینه ها و افزایش ظرفیت تولید هزینه نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع کک سازی و پالایش قطران زرند 5 هزار تن کک در بورس کالا عرضه خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام 10 هزار متر عملیات حفاری مغزه گیری در استان های زنجان (معدن انگوران)، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی (محدوده های جانجا و هیرد) را به مناقصه عمومی یک مرحله ای همراه با ارزیابی کیفی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع زغال سنگ طبس برنامه استخراج بیش از یک میلیون تن زغال سنگ خام و همچنین تولید 600 هزار تن کنسانتره را برای امسال هدفگذاری کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آزمایشگاه تخصصی تجزیه مواد معدنی در اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کرمان با حضور رئیس این سازمان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان افتتاح شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - با توجه به کمبود عرضه جهانی، قیمت سنگ آهن در نیمه اول سال گذشته بیش از 67 درصد افزایش یافته است.

گزارش تصویری