معدن

پایگاه خبری معدن نیوز - همایش «توسعه فعالیت های اکتشافی ایران، پهنه های اکتشافی، فرصت ها و چالش ها» فردا با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان زمین شناسی عربستان سعودی (SGS) در اولین کنفرانس بین المللی آهن و فولاد این کشور در ریاض اظهار داشت: عربستان سعودی نزدیک به 870 میلیون تن ذخایر قطعی سنگ آهن دارد که می تواند برای تامین ماده اولیه صنعت فولاد این کشور مورد استفاده قرار گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بازار جهانی قلع در بین ماه های ژانویه تا جولای 2019 کسری 4800 تنی را به ثبت رسانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تا پایان سال حدود 4 میلیارد دلار طرح به بهره برداری می‌رساند که بیش از 10 هزار شغل ایجاد خواهد کرد

پایگاه خبری معدن نیوز - محمد حسین مولوی زاده، مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد، از ثبت رکورد روزانه تولید کنسانتره، در این شرکت خبر داد و گفت: کارکنان سخت کوش و پرتلاش، با برنامه ریزی صحیح و مناسب، در تاریخ 29 شهریور98 با تولید 10،213 تن کنسانتره به رکورد جدیدی دست یافتند.

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام آنالیز و مطالعه نمونه های حاصل از عملیات اکتشافی به تعداد 14700 نمونه سنگی، آبراهه‌ای و پودری را به مناقصه عمومی یک مرحله ای بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام امور خدمات عمومی در مجتمع سنگ آهن جلال آباد را به مناقصه عمومی یک مرحله ای بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس داده های Refinitiv Eikon چین محموله های کمتری از سنگ آهن را از ایران در ماه آگوست و سپتامبر حمل کرده است زیرا عوارضی که قرار است از سوی تهران بر صادرات سنگ آهن وضع گردد تمایل بزرگترین فولادساز جهان را کاهش داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - استاندار مرکزی گفت: رئیس جمهوری در راستای بررسی مشکلات هپکو و تعیین تکلیف وضعیت سهامداری این واحد تولیدی، دستور پیگیری فوری صادر کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - "پیش جلسه" مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو با حضور رئیس هیئت عامل،‌ معاونان و مدیران این سازمان امروز برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- استرالیا و ایالات‌متحده در نظر دارند طی دیدار نخست‌وزیر استرالیا از واشنگتن طی هفته آینده، برنامه جدید همکاری مشترک خود برای افزایش تولید فلزات نادر را اعلام کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز - باتلاش پرسنل شرکت احیا استیل بافت تولید آهن اسفنجی در این کارخانه به 105 تن رسید که یک رکورد بی سابقه در تولید این محصول است.

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت معدنی و صنعتی گل گهر موفق شد با تولید 13 میلیون و 801 هزار تن کنسانتره و گندله پیش از شش ماهه اول سال 50 درصد از برنامه تولید سال جاری را محقق نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: روز 26 شهریور موضوع اخذ عوارض 25 درصدی برای صادرات مواد خام معدنی (سنگ آهن) به گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد و از یکم مهرماه امسال شکل اجرایی به خود می گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان گفت : با هدف کاهش روند خام‌فروشی محصولات داخلی، از ابتدای مهرماه امسال،‌ تعرفه صادرات مواد خام معدنی 25 درصد بیشتر می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - بعد از خاتمه تعطیلات 3 روزه جشن نیمه پاییز در چین، خریداران تمایل کمی به خرید مجدد سنگ آهن نشان می دهند و بیشتر تمایل دارند برای هفته پایانی سپتامبر و قبل از آغاز تعطیلات یک هفته ایی روز ملی چین، خرید نمایند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان گفت: فارغ از پهنه‌های معدنی جدید و معادن کوچک بر اساس پایش انجام شده، در سال 1404 برای تولید 55 میلیون تن فولاد، با کمبود 30 میلیون تنی سنگ آهن مواجه هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - همایش توسعه فعالیت های اکتشافی، پهنه های اکتشافی ایران؛ فرصت ها و چالش ها روز دوم مهر ماه جاری برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از افزایش شدید قیمت نیکل در بورس فلزات لندن، بهای این فلز هم در بورس فلزات لندن و هم بورس شانگهای کاهش قابل توجهی را به ثبت رساند و این درحالی است که بهای فولاد زنگ نزن در ثبات به سر می برد.

پایگاه خبری معدن نیوز - نیروگاه 160 مگاواتی سیکل ترکیبی سیرجان به مرحله راه اندازی رسیده و در نوبت افتتاح قرار دارد.

گزارش تصویری