سنگ آهن و ذغال سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز - از ابتدای سال جاری قیمت سنگ آهن بیش از 60 درصد افزایش داشته است که عمدتا ناشی از محدودیت های عرضه واله برزیل به دلیل فاجعه شکست سد باطله و طوفان های موسمی در استرالیا می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید سنگ آهن ریوتینتو همچنان تحت تاثیر آسیب های طوفان های موسمی در استرالیا قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- جعفری طهرانی گفت: درحال‌حاضر در حدود 8 درصد بین نرخ کنسانتره و گندله فاصله جود دارد در حالی که در عرصه بین‌الملل این فاصله بین کنسانتره و گندله کمتر و در حدود 5 درصد است.

پایگاه خبری معدن نیوز - با تصویب افزایش نسبت قیمتی کنسانتره و گندله در روز گذشته نماد شرکت های مربوطه متوقف شد تا این شرکت ها تاثیرپذیری درآمدهای خود از این اتفاق را شفاف سازی نمایند. اولین شرکتی که در این خصوص شفاف سازی نموده است چادرملو با نماد کچاد می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- جلسه تعیین قیمت جدید کنسانتره و گندله آهن با حضور شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی کشور برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حسین متصدی مدیرعامل زغال سنگ البرز مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه و در پاسخ به سوال خبرنگار معدن نیوز در خصوص بحث تعیین تکلیف گلیران در شورای عالی معادن گفت؛ در شورای عالی معادن دفاعیات را انجام داده ایم و منتظر تصمیم گیری هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع کک سازی و پالایش قطران زرند 5 هزار تن کک در بورس کالا عرضه خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع زغال سنگ طبس برنامه استخراج بیش از یک میلیون تن زغال سنگ خام و همچنین تولید 600 هزار تن کنسانتره را برای امسال هدفگذاری کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - با توجه به کمبود عرضه جهانی، قیمت سنگ آهن در نیمه اول سال گذشته بیش از 67 درصد افزایش یافته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- اجرای برنامه سالانه حمل 9 میلیون تن کنسانتره آهن توسط ناوگان ریلی در جلسه مشترک مدیران راه‌آهن یزد و معدن چادرملو تصویب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - با توجه به محدودیت های عرضه مواد اولیه در بازار جهانی، بهای سنگ اهن رو به افزایش رفته و محدودیت های عرضه سنگ آهن فاین با مبدا استرالیا این روند را تشدید کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - حجم صادرات گندله هند در سه ماهه اول سال مالی 2020 به 2.99 میلیون تن رسید درحالی که در سه ماهه قبل حجم صادرات گندله 2.95 میلیون تن ثبت شده بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک میلیون و 800 هزار تن سنگ آهن به کارخانه ذوب آهن اصفهان اختصاص یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- بر اثر سقوط یک بالگرد که از ایالت فلوریدا عازم «باهاما» در اقیانوس اطلس بود، شش نفر شامل «کریستوفر کلاین» میلیاردر آمریکایی کشته شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز- نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: نیمه دوم امسال انتقال 130 میلیون مترمکعب آب از بندرعباس به کرمان صورت می‌گیرد که 100 میلیون مترمکعب آن مربوط به شرکت‌های گل‌گهر و مس است و مابقی به یزد می‌رود تا در چادرملو استفاده شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع کک سازی و پالایش قطران زرند 5 هزار تن کک در بورس کالا عرضه خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر 5 مرداد ماه به منظور انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده برگزار می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مالی و اقتصادی شرکت چادرملو با اشاره به توقف فاینانس های مالی به دلیل تحریم‌ها، گفت: برای احداث کارخانه‌ جدید گندله سازی چادرملو، 2هزارمیلیارد تومان پیش بینی سرمایه گذاری شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت های سنگ آهن امروز سه شنبه 4 درصد دیگر در بورس دالیان چین افزایش داشته و در بازار فیزیکی بنادر این کشور، قیمت ها دیروز از مرز 123 دلار عبور کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - سنگ آهن ماه جولای را با قدرت آغاز کرد و بهای این ماده معدنی از مرز 120 دلار برای عیار 62 درسد و 130دلار برای کنسانتره عبور کرد.

گزارش تصویری