سنگ و فلز گرانبها

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از افزایش شدید قیمت نیکل در بورس فلزات لندن، بهای این فلز هم در بورس فلزات لندن و هم بورس شانگهای کاهش قابل توجهی را به ثبت رساند و این درحالی است که بهای فولاد زنگ نزن در ثبات به سر می برد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دبیر انجمن سنگ ایران گفت: علیه مصوبه شورای اقتصاد برای وضع عوارض به صادرات سنگ خام به دیوان عدالت شکایت خواهیم کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - اندونزی در سال جاری 18 کارخانه ذوب نیکل احداث خواهد کرد و تخمین زده می شود که کل ارزش سرمایه گذاری در این واحدها حدود 10 تا 15 میلیارد دلار باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - انتظار می رود فیلیپین از ممنوعیت صادرات سنگ نیکل توسط اندونزی بهره مند شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- شریفی گفت: اصلی‌ترین بازار صادرات سنگ فرآوری، عراق است که سالانه 8 میلیون متر مربع را شامل می‌شود که متاسفانه ارزش افزوده که ندارد هیچ، بلکه ارزش منفی نیز دارد. با توجه به کمبود نقدینگی، رقابت منفی و حضور دلالان، شاهد هستیم که به ثمن بخس سنگ فرآوری شده را صادر می‌کنند فقط به خاطر اینکه چراغ کارخانه روشن بماند.

پایگاه خبری معدن نیوز- سرمایه‌گذاری برخی ایرانیان در معادن چین، وزارت صنعت، معدن و تجارت را بر آن داشت تا پیشنهاد افزایش عوارض واردات سنگ از 8 به 20 درصد را مطرح کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- دبیر کل انجمن سنگ ایران ذخایر سنگ های تزئینی کشور را چهار میلیارد تن اعلام کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت با اعلام علت سرمایه گذاری برخی ایرانیان در معادن چین از پیشنهاد افزایش عوارض واردات سنگ به 20 درصد خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت از اصلاح آیین‌نامه ورود و صدور فلزات گرانبها در وزارت صنعت و تصویب آن در شورای پول و اعتبار خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین که تقاضای سرمایه گذاران برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد به رکورد بالای جدیدی جهش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت Antam که یک شرکت معدنی دولتی اندونزی است تولید نیکل خود را در بین ماه های ژانویه تا ژوئن با 27 درصد افت 4 میلیون و 790 هزار تن گزارش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو هیأت مدیره خانه معدن استان کرمانشاه با اشاره به فرسودگی بیش از 90 درصد تجهیزات معادن سنگ و سنگ‌بری‌های کرمانشاه، گفت: متأسفانه عمده سنگ تزئینی کرمانشاه به صورت خام به کشورهای دیگر از جمله چین صادر می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین محموله سنگ ساختمانی از بندر شهید بهشتی چابهار به کشور عمان صادر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ریوتینتو می گوید که تولید الماس معدن Argyle استرالیا به کمتر از حد اقتصادی رسیده و لذا در حال برنامه ریزی برای تعطیلی معدن تا سال 2023 است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رحمانی گفت: صنعت سنگ با افزایش صادرات می‌تواند جایگزین درآمد‌های نفتی شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید نیکل تصفیه شده در چین طی نیمه نخست سال 2019 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمار رسمی آمریکا، صادرات قراضه نیکل آمریکا در ماه می در حدد 2600 تن بود که درمقایسه با ماه قبل افت 1.1 درصدی داشت درحالی که قیمت های صادراتی رشد 3.8 درصدی نسبت به ماه قبل داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - نایب رئیس انجمن سنگ ایران با بیان اینکه سال گذشته بیش از 100 کشور مقصد صادرات سنگ کوپ و فرآوری شده ایران بودند، گفت: میزان صدور سنگ فرآوری شده پارسال نسبت به سال 96، رشد 14 درصدی را ثبت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ­های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه از 18 تا 21 تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می ‌شود، نمایشگاهی که در آن ده‌ها شرکت داخلی و خارجی جدیدترین و نوین‌ترین تولیدات و خدمات خود را ارائه و در معرض علاقمندان قرار می‌دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمارهای های منتشر شده از سوی سازمان جهانی فلزات که در 19 ژوئن منتشر شد، کمبود عرضه نیکل در بازارهای جهانی در طول ماه های ژانویه تا آوریل 38 هزار و 700 تن بود درحالی که مجموع کمبود سال گذشته 90 هزار تن بوده است.

گزارش تصویری