سایر عناصر و مواد

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت Horizonte Minerals مجوز احداث پروژه فرونیکل Araguaia در برزیل را از Semas که آژانس زیست محیطی دولت محسوب می شود، پیش از ساخت و ساز دریافت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت نیکل در بورس فلزات لندن در تاریخ 7 ژانویه به 11 هزار و 40 دلار در هر تن رسید. این افزایش به طور عمده ناشی از کاهش اخیر اختلافات تجاری میان چین و آمریکا بود که منجر به افزایش تقاضا در بازار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان تولید مجتمع فسفات اسفوردی طی 9 ماهه امسال، 59 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - صادرات منگنز از بندر هدلند (Port Hedland) در ماه نوامبر 72 درصد افزایش نسبت به ماه اکتبر داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید و مصرف جهانی پتاس تا سال 2021 روند روبه رشد خواهد داشت. این در حالی است که پیشتر نگرانی هایی از مازاد تولید این ماده معدنی ایجاد شده بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - داده های دفتر ملی آمار چین نشان می دهد، چین در ماه نوامبر بالغ بر 2 میلیون و 660 هزار تن فرو آلیاژ تولید کرده که نسبت به اکتبر که تولید 2 میلیون و 540 هزار تن بود رشد 4.61 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - برآورد شده که کمبود نیکل در اندونزی در سال 2019 کمرنگ تر شود و قیمت فعلی این فلز به پایین ترین سطح طی 7 ماه اخیر برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - استاندار آذربایجان شرقی گفت: همه امور زیربنایی برای تولید آلومینا از ماده معدنی نفلین سینیت مهیا شده است. محمد رضا پورمحمدی تصریح کرد: اقدامات لازم برای فعال شدن مجدد این طرح، انجام شده و در دست پیگیری است.

پایگاه خبری معدن نیوز - هفته گذشته در آیین تجلیل از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی استان خراسان جنوبی که با حضور مشاور معاون وزیر و مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت، استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولین استانی برگزار شد، مجتمع معدنی خراسان جنوبی به عنوان واحد نمونه معدنی استان انتخاب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در استان اصفهان، درست در 40 کیلومتری شرق مرکز شهرستان خور و بیابانک و در محور ارتباطی طریق‌الرضا، جاذبه‌ای چشم‌نواز و عجیب وجود دارد که یکی از کم‌نظیرترین‌ها در نوع خودش محسوب می‌شود.

معدن نیوز - تجار چینی هنوز از بازار کروم فعال نشده اند و بدبینی ناشی از کاهش تقاضا می تواند بهای این ماده معدنی را در بازار کاهش دهد

پایگاه خبری معدن نیوز - یک شرکت معدنی در منطقه Serenje واقع در زامبیا از دولت خواسته تا صادرات منگنز را ممنوع نماید.

معدن نیوز - تولید در مجتمع آنتیموان سفیدابه تا پایان آبان ماه سال جاری، 153 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت E-United همچنان به دنبال سرمایه گذاری در تولید نیکل و تولید فرونیکل در اندونزی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - آفریقای جنوبی 78 درصد از ذخایر جهانی منگنز را در اختیار دارد از اینرو، در سال گذشته میلادی 5.3 میلیون تن از این ماده معدنی را تولید کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون سازمان صمت گفت: به زودی الیگودرز قطب تولید کاغذ سنگی کشور می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهای معاملاتی نیکل برای تحویل سه ماه آتی در بورس فلزات لندن (LME) در 29 نوامبر با حدود 250 دلار در هر تن رشد به 11 هزار و 55 دلار رسید. قیمت های آنی و لحظه ای نیز با حدود 257.5 دلار افزایش، 10 هزار و 984 دلار در هر تن معامله شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قلع در سال 2018 با افت 7.5 درصدی و 18560 دلاری مواجه شده، درنتیجه می توان گفت قلع، چشم انداز بسیار مثبت همراه با رشد دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آمارها نشان می دهد صادرات فروآلیاژ هند در ماه سپتامبر حدود 151 هزار تن بود که افت 14.8 درصدی نسبت به ماه قبل داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع نفلین سینیت کلیبر در 8 ماهه نخست سال جاری موفق به رشد 42 درصدی فروش کنسانتره نسبت به مدت مشابه سال گذشته شد.

گزارش تصویری