سایر عناصر و مواد

پایگاه خبری معدن نیوز - ایران با بیش از 550 میلیون تن ذخیره پتاسیم در فهرست 10 کشور برتر جهان در این زمینه قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - پروژه RKEF شرکت استرالیایی Nickel Mines که در حال ساخته شدن در پارک صنعتی Morowali اندونزی است از پرداخت مالیات بر درآمد در طول 7 سال فعالیت معاف شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیت نیکل در بورس فلزات لندن با رشد همراه بود و قیمت سه ماهه با 145 دلار در هر تن رشد به 11 هزار و 930 دلار رسید و قیمت آنی با رشد همراه شده و 11 هزار و 860 دلار و 50 سنت رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت نیکل SLN کالدونیای جدید اعلام کرد محاصره سایت معدن در Kouaoua که اوایل ماه آگوست آغاز شده بود به پایان رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت آلمانی BASF که یک شرکت فعال در شیمیایی می باشد توافقنامه بلندمدتی را با معدنکار روسی Nornickel به امضا رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از بهره برداری چهار طرح اقتصادی مقاومتی استان همدان خبرداد و گفت: شرکت‌های فولادی استان با توجه به شرایط پیش‌آمده با بیش از ظرفیت اسمی خود در حال تولید و عرضه محصولات به بازار هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- رشد 85 درصدی تولید شمش آنتیموان در شش ماهه اول سالجاری صورت گرفت تولید در مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان به 3 تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- در 6 ماهه نخست سال جاری شاهد رشد 20 درصدی فروش محصولات با دانه بندی های مختلف در مجتمع سنگ آهک پیربکران بودیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- در دو مطالعه تحت حمایت پنتاگون، چین به عنوان تهدیدی فزاینده علیه منافع دفاعی آمریکا با تامین تجهیزات و ظرفیت‌های جدید اطلاعات جنگی عنوان شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مجتمع شرکت املاح معدنی ایران گفت: 91 هزار و 620 تن سولفات سدیم نیمه نخست امسال در این واحد معدنی تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه قبل 2 درصد افزایش دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در روزهای گذشته فعالان محیط زیستی نسبت به فعالیت معدن روباز بوکسیت شاهوار در شاهرود هشدار دادند که با واکنش مدیر عامل شرکت آلومینای ایران روبرو شد. وی می‌گوید این معدن بخش کوچکی از شهرستان شاهرود محسوب می‌شود و قابلیت آسیب‌رسانی به محیط زیست را ندارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس آمار گمرک ژاپن، واردات فروآلیاژ ژاپن در ماه آگوست حدود 114 هزار تن بود و این کشور در 8 ماهه اول سال 1.2 میلیون تن فروآلیاژ وارد کرد.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از افزایش 88.4 درصدی تولید پتاس این مجتمع خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت آهن و فولاد Panzhihua در 8 ماهه اول سال تولید کنسانتره تیتانیوم خود را بیش از 95 هزار و 500 تن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر از مالچ پاشی محل دپو مواد باطله کارخانه فرآوری نفلین سینیت در راستای حفاظت و صیانت از منابع زیست محیطی و حذف گرد و غبار خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نیکل در بورس فلزات لندن همچنان رو به افزایش است و قیمت آتی برای تحویل سه ماهه نیکل در روزهای پایانی هفته گذشته به 12 هزار و 625 دلار در هر تن رسید و بهای لحظه ای نیکل 12 هزار و 541 دلار در هر تن شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت های نیکل در بورس فلزات لندن روند صعودی در پیش گرفته و به بیش از 12 هزار و 600 دلار در هر تن رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس آمار تجارت خارجی آفریقای جنوبی، صادرات فرآلیاژ این منطقه در جحولای در مجموع حدود 358 هزار تن بود که 0.27 درصد کمتر از جولای سال قبل است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک گفت: میزان تولید پتاس این مجتمع طی 5 ماهه نخست سال 97، افزون بر 213 درصد رشد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مرکز آموزش بین کارگاهی معدن و صنایع معدنی مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران – یزد در هفته جاری افتتاح شد.

گزارش تصویری