فولاد و آهن

پایگاه خبری معدن نیوز - مجوز افزایش 10 درصدی سرمایه شرکت فولاد آلیاژی ایران از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد سازان ایرانی در 11 ماهه امسال 19 میلیون و 604 هزار تن فولاد خام تولید کردند که رشد 8 درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته ثبت کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - کاردمیر که یکی از تولیدکنندگان فولاد ترکیه است اخیرا اعلام کرده که شروع به تلوید مفتول قطور به قطر 52 میلیمتر کرده است و نخستین شرکت ترکیه ای خواهد بود که مفتول با این ضخامت را تولید می نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - روز گذشته وزارت صمت مصوبه ای را ابلاغ کرد که به موجب آن، اختیار صادرات محصولات فولادی به تولیدکنندگان داده می‎شود. این موضوع برای شرکت‎های فولادی اثرات مثبتی به همراه خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر صنعت در نامه ای به رئیس کل گمرک ایران، به منظور بازگشت ارز صادراتی، از ممنوعیت صادرات فولاد توسط شرکتهای واسطه ای خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- برای سال 98 افق روشنی برای شرکت ترسیم شده روز چهارشنبه 21 اسفند ماه همایش تبیین اهداف و برنامه‌های عملیاتی سال 98 شرکت فولاد خوزستان در تالار طوبی این شرکت با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در جریان بازدید از خطوط تولید شرکت فولاد هرمزگان و دیدار با مدیران و کارکنان این شرکت ضمن تبریک ایام خجسته ماه رجب و با قدردانی از تلاش‌های مدیریت، کارکنان این شرکت و با تشکر از حمایت های خانواده‌های کارکنان در سال جاری، اظهار امیدواری کرد، در سال آتی نیز این شرکت در راستای اهداف هلدینگ فولاد مبارکه و اعتلای اقتصاد کشور خوش بدرخشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - انتظار می رود پروژه نورد سرد Tsingshan که در هندوستان عملیاتی می کند در ماه ژوئن روند کار خود را آغاز نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید فولاد خام چین در ماه های ژانویه و فوریه 2019 با 9.2 درصد رشد به 149 میلیون و 580 هزار تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - در ماه ژانویه روسیه 3 میلیون و 355 هزار تن فلزات آهنی صادر کرد که 1.1 درصد کمتر از ژانویه 2018 بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه روز چهارشنبه 22 اسفند ماه در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت، گزارش کاملی از روند فعالیت‌های این شرکت ارایه نمود.

پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد صادراتی ایران شاهد رشد هفتگی قیمت های اسلب به میزان4.1 درصد و بیلت 1.3 درصد است.

پایگاه خبری معدن نیوز - گروه فولاد JSW، غول فولاد هند در نظر دارد ناوگان حمل خود را گسترش دهد و بدین منظور 32 سیستم بارهای فله به ظرفیت 8 هزار تن در سال جاری سفارش داده که ارزش این سفارش 256 میلیون دلار بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - روز دوشنبه بیستم اسفند 97 در مراسم ارزیابی عملکرد حمل بار ریلی داخلی، از شرکت فولاد خوزستان بدلیل ایجاد بهره وری در حمل و نقل ریلی کشور تقدیر بعمل آمد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت ذوب آهن اصفهان اعلام کرد، پیرو اطلاعیه مورخ ١٣٩٧/١٠/١٨ مبنی بر اخذ تاییدیه تهاتر مبلغ ٢4٠٠ میلیارد تومان از بدهی های بانکی شرکت ذوب آهن اصفهان با مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت، با عنایت به اقدامات انجام شده و سقف اعتباری بانکها مبلغ ١١٠٢ میلیارد تومان از بدهی های بانکی شرکت به شرح مدارک پیوست به صورت قطعی در سال ١٣٩٧ تهاتر گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرایط بازار آلومینیوم به دلیل حضور همزمان عرضه کنندگان آلومینیوم در بورس کالا رو به بهبودی خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: افتخار می‌کنم که امروز فولاد هرمزگان در سطح کشور به موفقیت‌های چشمگیری دست‌یافته و با تمهیدات و برنامه‌ریزی که صورت گرفته در آینده به برندی جهانی تبدیل خواهیم شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - فدراسیون آهن و فولاد ژاپن (JISF) اعلام کرده که به دلیل المپیک 2020 توکیو، تقاضای داخلی فولاد در صنعت ساخت و ساز ژاپن قوی است و سوانح طبیعی در این کشور نیز این مسئله را تحت تاثیر قرار نداده است. لذا انتظار می رود تولید فولاد خام در سال جاری (2019) افزایش یاید.

پایگاه خبری معدن نیوز - گروه فولاد Shagang به عنوان بزرگترین شرکت تولید فولادساز چین، اعلام کرده قیمت فولاد خود را برای محصولات طویل در اواسط ماه مارس با توجه به تثبیت تقاضا، ثابت نگه خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز : مجتمع فولادسازان مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و بندر امیرآباد در شرق مازندران که به دلایلی از جمله نبود مواد اولیه و کمبود نقدینگی از حدود 1.5 سال قبل تعطیل بود، بار دیگر فعالیت را از سرگرفت.

گزارش تصویری