سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد فروش ماده معدنی سولفوره و کربناته از بخش زیرزمینی و کم عیار روباز معدن انگوران در 11 پارتی جداگانه را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - افت تقاضای سرب عرضه جهانی این ماده معدنی طی 4 ماهه نخست سال جاری میلادی را کاهش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید معادن روی جهان طی سال های آینده روند رو به رشدی دارد و بالارفتن ظرفیت تولید یکی از مهمترین دلایل این امر اعلام شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - چین در ماه می 59 هزار و 300 تن روی تصفیه شده وارد کرد که درمقایسه با آوریل به میزان 23.57 درصد کاهش داشت اما از ماه می سال گذشته 0.32 درصد بالاتر بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو در نشست هم اندیشی با انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران بر تهیه مدل استخراج و فروش خاک معدن سرب و روی انگوران تاکید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت سرب مقاومت 20 روزه را شکسته و دیروز موفق به عبور از مقاومت 40 روزه شد و به سمت میانگین متحرک 100 روزه یعنی 1980 دلار در حال حرکت است!

پایگاه خبری معدن نیوز- بورس کالا از پذیرش محصول شمش سرب یک شرکت در بازار اصلی این بورس خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مصرف سرب طی سال 2018 میلادی از تولید این ماده معدنی پیشی گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: امروز صادرات از اهمیت بالایی برخوردار است و به دلیل کاهش ارزش پول ملی، صرفه بالایی پیدا کرده است، اما اولویت اول کشور، تامین نیاز داخلی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - گروه بین اللمللی مطالعات سرب و روی در نشست بهاره خود در لیسبون که 8 می برگزار شد چشم انداز و روند عرضه و تقاضای جهانی سرب و روی در سال 2019را مورد بررسید قرار داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- دادستان عمومی و انقلاب اسفراین از کشف و ضبط 35 تن سنگ معدن سرب و روی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - گلنکور اعلام کرده که در سه ماهه اول امسال 262 هزار و 300 تن روی تولید کرده که 19 هزار و 600 تن معادل 8 درصد بالاتر از سه ماهه اول سال 2018 بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - عضو هیأت مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: نخلک پیر به جوان تبدیل شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان استخراج معادن سرب و روی ایمیدرو (انگوران، مهدی آباد و نخلک) طی سال 97، افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - رکورد تولید ماده معدنی در بخش روباز انگوران برای یک سال کاری شکسته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تحقیقات گروه مطالعات بین المللی سرب و روی (ILZSG) نشان می دهد در سال 2018 تقاضای سرب تصفیه شده حدود 98 هزار تن بیشتر از عرضه در بازارهای جهانی بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از آنکه در ابتدای هفته گذشته شاهد رشد قیمت روی و عبور آن از 3000 دلار در هر تن بودیم نگرانی‌های افزایش عرضه سبب شد تا قیمت این فلز در انتهای هفته با کاهش همراه شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - روی با رشد 0.55 درصدی به 2831 دلار در هر تن رسید و حرکت آن به سمت 3000 دلار است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تحلیل ها از بازار روی جهان حاکی از آن است که روی پتانسیل بالایی برای افزایش قیمت در آینده دارد که این موضوع نشات گرفته از چند عامل شامل کاهش موجودی این فلز در انبارهای بورس فلزات لندن، صف های خرید طولانی و کسری عرضه در سال جاری می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - موجودی فلزات اساسی در انبارهای بورس فلزات لندن (LME) در سطح دنیا به نقطه حساس و جالبی رسیده است.

گزارش تصویری