آلومینیوم و مس

پایگاه خبری معدن نیوز - پیرو درج گفت و گوی معدن نیوز با محمد کشانی عضو جدید هیئت مدیره ایرالکو، یکی از تامین کنندگان ایرانی مواد اولیه طی تماسی با معدن نیوز مدعی عدم استقبال این آلومینیوم ساز بزرگ کشور از همکاری با شرکت های داخلی در دوران تحریم شد. در این راستا خبرنگار معدن نیوز با چند تن از مدیران ایرالکو به گفت و گو پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - رسانه های خارجی به نقل از ایمیدرو گزارش دادند که تولید کنسانتره مس ایران در یک ماهه منتهی به 22 آگوست به 84 هزار و 733 تن رسید که رشد 13 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - بورس فوری عملکرد ملی صنایع مس ایران را در یک سال اخیر (مرداد سال 97 تا مرداد 98) را مورد رصد قرار داد و در این بررسی ها مشخص شد که درآمد فملی در مرداد امسال نسبت به مرداد سال 97 افزایش 243 درصدی را نشان می‌دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت ملی آلومینیوم هند (نالکو) که یک شرکت تحت نظارت وزارت معادن این کشور می باشد تصمیم گرفته تا برنامه سرمایه گذاری خود را در پروژه تولید آلومینا که پیش بینی می شود تا سال مالی 2022-2023 تکمیل شود، ادامه دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - هیئت مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران پیشنهاد افزایش 30 درصدی سرمایه را به مجمع عمومی فوق العاده ارائه داد.

پایگاه خبری معدن نیوز -تامین آلومینیوم مورد نیاز صنعت آلومینیوم به جلالش اصلی این صنعت تبدیل شده و به اعتقاد فعالان این حوزه اگر حل نگردد در آینده برای شرکت های آلومینیومی مشکل آفرین خواهد شد.

معدن نیوز - اردشیر سعدمحمدی در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه با تأکید بر اینکه درمجموع شرکت مس روند صعودی مناسبی را طی می‌کند، عنوان کرد: شرایط مناسبی برای اکتشاف شکل‌گرفته و استرات‍ژی اصلی شرکت مس ایجاد کارخانه‌های کنسانتره است.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت پودر آلومینا تحویل بنادر استرالیا به مرز 292 دلار نزدیک شده که کمترین سطح دو سال گذشته است و عامل اصلی این سقوط، اعلام شرکت هیدرو در مورد راه اندازی 3 میلیون تن ظرفیت خالی واحد پودر آلومینای خود در برزیل Alunorte است.

پایگاه خبری معدن نیوز - صبح روز چهارشنبه 27 شهریور ماه اردشیر سعد‌محمدی از طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد بازدید کرد و سپس با حضور در جلسه تولید مجتمع شهربابک میزان پیشرفت این طرح و تولید مجتمع را در شش‌ماه نخست 98 مورد بررسی قرار داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس سه‌شنبه و چهارشنبه 26 و 27 شهریورماه از طرح معدن مس درآلو و طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد بازدید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت Codelco به عنوان برترین تولیدکننده مس جهان، اعلام کرد که قیمت مس به دلیل وضعیت نامشخص بازار ناشی از تنش های تجارت جهانی، تا سال آینده تحت فشار خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - دولت اندونزی با اعمال ممنوعیت صادرات کنسانتره مس و بوکسیت، کمپانی‌های چینی را تشویق می‌کند تا میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری جدید در واحدهای ذوب و فرآوری مس این کشور انجام دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت آلومینیومی Trimet که یک شرکت آلمانی فعال در حوزه آلومینیوم می باشد به موسسه Aluminium Stewardship Initiative که مخفف اسم آن ASI می باشد پیوست.

پایگاه خبری معدن نیوز - طی 8 ماهه نخست سال 2019 میلادی 23 میلیون و 470 هزار تن آلومینیوم در چین تولید شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - منابع مطلع به موسسه (Fastmarkets) گفته‌اند که کمپانی کودلکو، بزرگ‌ترین تولیدکننده مس در جهان، پریمیوم کاتد مس اروپا برای عرضه در سال 2020 را در سطح 98 دلار در هر تن اعلام کرده است که نسبت به پریمیوم سال 2019 بدون تغییر باقی مانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تحلیلگر ارشد مس در موسسه تحقیقاتی فلزات غیرآهنی دولتی Antaike چین گفت: تا سال 2030، تقاضا برای مس در شمال شرقی چین به‌طور متوسط 8 درصد در سال رشد خواهد کرد. نرخ رشد سالانه 8 درصد، چهار برابر میانگین رشد کل کشور در سال 2018 است.

پایگاه خبری معدن نیوز - آمار شرکت‌های بزرگ آلومینیوم سازی کشور (ایرالکو، هرمزال و المهدی) در پنج ماهه نخست امسال گویای تولید 103 هزار و 593 تن دارد که در مقایسه با مدت مشابه در سال 97 کاهش 32 درصدی را نشان می‌دهد.

معدن نیوز - مدیرعامل سابق فولاد خوزستان و مشاور رئیس هیئت عامل ایمیدرو عضو هئیت مدیره ایرالکو شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - پریمیوم آلومینیوم در ژاپن به عنوان بزرگترین واردکننده آلومینیوم آسیا، با 11 دلار کاهش به 97 دلار رسیده است که نشان دهنده تقاضای ضعیف برای آلومینیوم در بازار ژاپن می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - واگذاری پر حاشیه شرکت آلومینیوم المهدی-هرمزال به عنوان غول آلومینیوم ایران ما را بر ان داشت تا این موضوع را واکاوی نموده و به بررسی آن از طریق برخی اخبار و اطلاعات موثق رسیده نماییم که از نظر می گذرد:

گزارش تصویری