سیمان و مصالح

پایگاه خبری معدن نیوز - جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت طی نامه ای به رئیس کل گمرک، موضوع تمدید مهلت صادرات سیمان و کلینکر را ابلاغ کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - یک کارشناس صنعت سیمان با گلایه از اینکه هنوز ترمینال های صادراتی برای سیمان وجود ندارد، گفت: متأسفانه تحرکی در بازار اتفاق نیفتاده و تولیدکننده مجبور است محصول خود را ارزان تر در بازارهای صادارتی فروخته و حتی حجم تولید خود را کاهش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شیخان گفت: تولید سیمان در 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4.8 درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس می‌گوید رکود پروژه های عمرانی موجب کاهش فروش سیمان شده است در نتیجه باید با روش های ویژه زمینه افزایش صادرات این محصول را فراهم شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید: قیمت سیمان در 32 استان مختلف است و نرخ ثابتی هم ندارد؛ در حال حاضر قیمت سیمان از 9 تا 25 هزار تومان عرضه می‌شود که این نرخ‌ها در استان‌های مختلف نیز متفاوت است.

پایگاه خبری معدن نیوز- تحویل سیمان در 4 ماهه امسال به حدود 18 میلیون و 39 هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا 9.9 درصد رشد نشان می دهد که این رشد هم ناشی از افزایش حجم فروش داخلی و رشد حجم صادرات است.

پایگاه خبری معدن نیوز- چهارمین محموله شرکت سیمان قشم برای صادرات به امارات متحده عربی در حال بارگیری است.

پایگاه خبری معدن نیوز- پاکستان سهم عمده خود در بازار سیمان افغانستان را به دلیل افزایش قیمت انرژی برای تولید این محصول به ایران واگذار کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- نایب رییس شرکت تعاونی مصالح ساختمانی یزد با اندک خواندن سهم سیمان در صنعت ساخت و ساز، معتقد است که افزایش قیمت اخیر آن تاثیرات فاحشی بر صنعت ساخت و ساز ندارد و بیشتر از بعد روانی بر جامعه تاثیر گذاشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- طرح افزایش سرمایه شرکت‌های سیمانی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در دست بررسی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیأت امنای بنیاد مستضعفان گفت: همه شرکت‌های بنیاد مستضعفان تا پایان سال 96 مالیات را پرداخت کرده و مفاصاحساب دریافت کرده‌اند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مقایسه درآمد شرکت‌های سیمانی در سال مالی منتهی به اسفند 97 نشان می‌دهد، سیمان تهران با نماد ستران با درآمد 327 میلیارد تومانی، بالاترین مبلغ درآمد و سیمان کردستان با نماد سکرد با درآمد 39 میلیارد تومانی کمترین مبلغ درآمد را در گروه سیمانی‌ها به خود اختصاص داده‌ا‌ند.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان - در ابلاغیه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانها افزایش قیمت سیمان را ابلاغ کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- در تصمیم جدید تولیدکنندگان، قیمت سیمان سفید با اصلاحات اعمال شده 20 هزار تومان دیگر افزایش پیدا کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر توسعه و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 37 هزار تُن کلینکر در اسکله کاوه قشم بارگیری و به کشور امارات صادر شد که این دومین محموله صادر شده از این بندر به مقاصد صادراتی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - عبدالرضا شیخان گفت: بیش از 24 درصد سیمان ایران به افغانستان صادر می شود و این کشور بیشترین حجم صادراتی سیمان را به خود اختصاص داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مطابق تصمیم اعضاء انجمن صنفی کارفرمایان سیمان، قیمت انواع سیمان خاکستری و سفید از فردا گران می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - همایش ساماندهی و توسعه صادرات بازار صنعت سیمان ایران در سالن اجتماعات انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران برگزار شد همایش ساماندهی و توسعه صادرات بازار صنعت سیمان ایران برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشور‌های آسیای میانه بیش از 200 درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز -عبدالرضا شیخان گفت: باتوجه به افزایش هزینه‌های تولید سیمان، بزودی نرخ‌های جدید اعلام می‌شود.

گزارش تصویری