صنايع معدني

پایگاه خبری معدن نیوز -انجمن آهن و فولاد چین اعلام کرد: مقامات چینی دستور داده اند که کارخانه های فولادی مستقر در منطقه تانگشان ظرفیت تولید خود را از 9 تا 31 دسامبر (18 آذر الی 10 دی)، حدود 30 تا 60 درصد کاهش دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر عامل فولاد هرمزگان با اعلام این مطلب گفت: بومی‌سازی فی نفسه اقدام بسیار موثری است، اما در شرایط تحریم از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار است.

پایگاه خبری معدن نیوز - ایران تا اکتبر 2018، یک میلیون و 290 هزار تن بیلت به تایلند، یک میلیون و 30 هزار تن به امارات، 700 هزار تن به اندونزی، 600 هزار تن به مصر و 470 هزار تن به عمان صادر کرده بود.

معدن نیوز - گزارش عملکرد طرح های توسعه زنجیره فولاد کشور در نیمه اول 1397 منتشر شد که حاوی اطلاعاتی از قبیل کمبودها در زنجیره و بررسی عملکرد طرح هاست.

پایگاه خبری معدن نیوز - این گزارش عملکرد تجارت خارجی محصولات معدن و صنایع معدنی ر 8 ماهه اول سال حاکی از این که ارزش صادرات با رشد 7 درصد به 6.87 میلیارد دلار رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: بیش از چهارماه است که هزینه تکمیل طرح‌های توسعه به حساب شرکت چینی واریز شده است، اما این شرکت به بهانه‌های مختلفی از شروع کار خود سر باز‌ می‌زند.

پایگاه خبری معدن نیوز - بر پایه گزارش منتشرشده توسط کودلکو، این تولیدکننده مس در شیلی، 1.3 میلیون تن مس تصفیه‌شده طی نه ماه اول سال 2018 تولید کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حدود 2 درصد کاهش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - استیل مینت نوشت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان بزرگترین فولادساز ایران، در 8 ماهه اول سال (21 مارس تا 21 نوامبر 2018) موفق به تولید 5 میلیون و 280 هزار تن فولاد خام شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست هیئت عامل ایمیدرو گفت: توسعه در هر صنعتی با کسب دانش فنی آن رخ می دهد. این قابلیت در کشور و به ویژه صنایع فولادی وجود دارد تا با توسعه همکاری های صنعت و دانشگاه در مسیر رفع وابستگی و عدم نیاز به شرکت های خارجی گام برداریم.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست هیئت عامل ایمیدرو در دیدار با استاندار و نمایندگان کرمان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: نوسانات نرخ ارز و مسائل مرتبط به مابه التفاوت آن، خطر توقف پروژه های معدنی را به دنبال خواهد داشت و در این زمینه، نیاز به اجماع نمایندگان مجلس در تصویب قوانین حمایتی است.

معدن نیوز - مدیرعامل فولاد مبارکه در جریان دیدار با مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: چشم انداز فولاد مبارکه دست یابی کامل به تکنولوژی ساخت و بهره‌برداری صنعت فولاد است.

پایگاه خبری معدن نیوز - بلوک 7.26 درصدی سهام شرکت فولاد خوزستان امروز (17 آذر) توسط سازمان خصوصی سازی در بورس اوراق بهادار عرضه شد و خریدار نداشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت های بزرگ آلومینیوم کشور طی 8 ماهه 97، حدود 3.2 درصد بیش از رقم مدت مشابه سال گذشته آلومینیوم تولید کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - با توجه به اهمیت اجرای پروژه تزریق پودر ذغال (PCI) در ذوب آهن اصفهان و اثرات قابل ملاحظه اجرای این طرح در کاهش مصرف کک و قیمت تمام شده محصولات تولیدی کارخانه، مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت، به تبیین اهداف این پروژه پرداخت و جزییات بیشتری از آخرین وضعیت پیشرفت آن را تشریح کرد که در ادامه می خوانید.

پایگاه خبری معدن نیوز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر صندوق بازنشستگی فولاد حرکت امیدوارکننده ای دارد.

معدن نیوز - شرکت فولادهای رنگی و پوششدار پوسکو Posco، احداث کارخانه فولادهای رنگی را در Pohang برنامه ریزی کرده و آنرا به اتمام رسانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- اخیرا مدیرکل محیط زیست کرمان اعلام کرد که میزان گاز دی‌اکسید گوگرد مجتمع مس سرچشمه 30 برابر حد مجاز است، اما مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس این موضوع را تکذیب می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد، سهام فولاد اکسین به شرکت مذکور واگذار شود.

معدن نیوز - سازمان خصوصی سازی بلوک 7.26 درصدی سهام شرکت فولاد خوزستان را سه روز دیگر در بورس اوراق بهادار عرضه می‌کند.

معدن نیوز - وزیر صنعت، معادن و تجارت در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه ایران متافو گفت: یکی از پروژه‌های ویژه امسال، فعال‌سازی معادن کوچک در حوزه مس و سایر فلزات است و از طرح‌هایی که در این زمینه باشد، حمایت خواهیم کرد.

گزارش تصویری