صنايع معدني

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت فولاد هرمزگان در همایش سراسری رضایت‌مندی مشتری به عنوان شرکت برتر انتخاب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در هجدهمین نمایشگاه محیط زیست که از 24 تا 27 فرودین ماه 98 با حضور بیش از 600 شرکت و نهاد در قالب 7 سالن با هدف معرفی اهمیت و جایگاه موضوع محیط‌زیست و توسعه پایدار در تداوم و رونق تولید برگزار شد، میدکو و شرکتهای زیرمجموعه فعالیت های خود در زمینه حفظ محیط زیست را معرفی کرده و در طول این نمایشگاه 2 کارگاه برگزار نمودند.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس اعلام انجمن جهانی فولاد، انتظار می رود تقاضای جهانی فولاد در سال 2019 با 1.3 درصد رشد همراه باشد و به یک میلیارد و 735 میلیون تن برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بر اساس آمار موسسه آمار ترکیه (TUIK)، ترکیه در ماه فوریه حدود 33 هزار و 400 تن بیلت و بلوم وارد کرد که به میزان 4،4 درصد کاهش نسبت به ماه قبل و 70.8 درصد کاهش نسبت به فوریه سال قبل داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه براساس رأی سهام‌داران در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده، از 280 میلیارد تومان به 340 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - صادرات مفتول ترکیه در ماه فوریه حدود 140 هزار تن گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 24.7 درصد رشد داشته درحالی که نسبت به ژانویه امسال 17.9 درصد کاهش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - انجمن جهانی فولاد طی گزارشی تقاضای جهانی فولاد در سال 2019 میلادی را یک میلیارد و 735 میلیون تن اعلام کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قطع میلیون‌ها پوند کمک ‌هزینه اتحادیه اروپا، شرکت فولاد انگلیس را در آستانه خروج این کشور از این اتحادیه با مشکل مالی جدی مواجه کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت پودر آلومینا به عنوان ماده اولیه تولید شمش آلومینیوم در بنادر استرالیا دیروز 4 درصد دیگر ارزان شد و به 364 دلار در هر تن رسید که مرتبط با مجوز راه اندازی آلونورت 3 میلیون تنی برزیل و البته شروع به تولید شرکت گلوبال آلومینیوم امارات است.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت فولاد مبارکه اصفهان برای خرید اسید کلریدریک 32 درصد از تولیدکنندگان توانمند داخلی که توان تولید 15 هزار تن اسید کلریدریک و توانایی خروج اسید ضایعاتی به همین میزان از شرکت فولادمبارکه در سال را دارند، دعوت می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت ریوتینتو طی انتشار گزارشی عملکرد تولید سه ماهه نخست سال 2019 میلادی را منتشر کرد. تولید مس و بوکسیت افزایش یافته در حالی که تولیدآلومینا و آلومینیوم بدون تغییر اعلام شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمدرضا بنی‌اسدی‌راد مدیرعامل شرکت مس در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه گفت: امسال به‌رغم تشدید تحریم‌ها تمامی طرح‌های توسعه و برنامه‌های افزایش تولید با قدرت پیگیری خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت CSN برزیل به منظور کاهش بدهی های خود، اقدام به فروش اوراق قرضه می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمارهای تجاری منتشر شده از سوی انگلستان، صادرات قراضه فلزی این کشور در سال 2018 بالغ بر 8.66 میلیون تن بود که افت 1.5 درصدی نسبت به سال 2017 داشت و اولین کاهش در 5 سال اخیر است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت فولاد هرمزگان با پیش بینی های انجام شده و اقدامات صورت گرفته در خصوص مواجهه با بحران، بدون بروز مشکل یا حادثه ای بحران بارندگی اخیر را پشت سر گذاشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر توسعه بازار نیپک گفت: شرکت نیپک در سال‌های اخیر، نگاه متفاوت و متعهدانه‌ای به محیط زیست داشته است. در همین راستا و در جهت تلاش برای حفاظت محیط زیست از عوارض نامطلوب پروژه‌های صنعتی، این شرکت با انجام مشاوره پروژه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه گامی مٶثر و موفق در این حوزه برداشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شاخص TC یا ضریب تبدیل کنسانتره مس به فلز که توسط معدنکاران به واحدهای ذوب پرداخت می شود، همچنان کاهشی است و با افت 7 درصدی طی 15 روز گذشته به کمترین سطح تاریخی یعنی 62.1 دلار رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نشست خبری که در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور اصحاب رسانه برگزار شد گفت: در بخش محیط زیست بحث‌های متعددی به ویژه برای صنعت فولاد وجود دارد اما با بررسی این بخش مشاهده می کنیم که صنایع رتبه آخر را در آلایندگی دارند.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا شریفی گفت: مس سونگون در مسیر توسعه پایدار قرار دارد؛ چراکه در حال رعایت تمامی الزامات محیط‌زیستی در کنار بحث‌های تولیدی، توسعه‌ای و اجتماعی هستیم. به گفته شریفی هم‌‌اکنون مجتمع مس سونگون جزو صنایع آلاینده نیست و یک صنعت سبز محسوب می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - در سال رونق تولید و در راستای تقویت و حمایت از تشکل‌های خصوصی برخی از اختیارات و تصدی‌های قابل واگذاری وزارتخانه به خانه‌های صنعت، معدن و تجارت نهایی شد.

گزارش تصویری