گفتگو، یادداشت و نشست خبری

پایگاه خبری معدن نیوز - حامد جوادی مدیرعامل شرکت بسپار صنعت آبنوس در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه این شرکت یک شرکت دانش بنیان است گفت: این شرکت از سال 90 فعالیت خود را آغاز کرد و در زمینه نگهداری تجهیزات فلزی فعال بوده و تجربیات سایر کشورها در این زمینه را در حیطه کاری خود گنجانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمدرضا یزدان پناه معاون امور فنی و برنامه ریزی تولید شرکت ذوب آهن اصفهان در گفت و گوی تصویری با معدن نیوز گفت: این شرکت سال گذشته به وزارت صمت اعلام داشت که 700 قطعه خرید خارجی دارد. البته ذوب آهن در راستای بومی سازی نیز گام های خوبی برداشته و توانسته 140 قطعه را ساخت داخل نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - حمیدرضا عظیمیان به معدن نیوز گفت: سال 98 شروع رویکرد عبور از قطعه سازی و ساخت تجهیزات به سمت بومی سازی فرآیند است.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست کارگاه ریخته گری سنگین شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن اصفهان یک شرکت مهندسی است که در اکثر فعالیت های مهندسی خدمات ارائه می دهد گفت: یکی از خدمات این شرکت، تولید قطعات سنگین و فوق سنگین فولادی برای شرکت های بزرگ کشور است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون پروژه های شرکت مهندسی فولاد مبارکه در مصاحبه تصویری با معدن نیم نیوز ضمن بیان اینکه گروه مهندسی فولاد مبارکه در حال حاضر پروژه های گروه فولاد مبارکه را انجام می دهد گفت: اگرچه بر روی سایر پروژه های داخلی نیز کار می کنیم اما بیشترین تمرکز را بر روی پروژه های گروه مبارکه گذاشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت مهندسی فولاد مبارکه در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز با تاکید بر استفاده از توان کارشناسی شرکت‌های داخلی گفت: شرایط کشور به گونه‌ای است که به دلیل مسائل و محدودیت‌هایی که از بیرون و در داخل کشور وجود دارد، باید از تمام توان کارشناسی شرکت‌های داخلی به خصوص شرکت‌های مهندسی و شرکت‌های تولیدکننده داخلی، به علاوه شرکت‌های خارجی که حاضرند با وجود محدودیت‌های بین‌المللی با همکاری کنند استفاده کنیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - "کند و کاو" برنامه ای از پایگاه خبری معدن نیوز می باشد که به "گفتگوی صریح و صمیمی با بازیگران توسعه معدن و صنایع معدنی ایران" می پردازد. این برنامه در قسمت سوم به گفت و گو با علی شکرریز؛ معاون وزیر معادن و فلزات، مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در دولت های پنجم و نهم، فعال بخش خصوصی و صادرکننده محصولات فولادی پرداخته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - فرید دهقانی مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت های معدنی در مصاحبه تصویری با معدن نیوز من بیان اینکه صندوق بیمه فعالیت های معدنی یکی از ارکان اصلی طرح احیا، بازسازی و فعال سازی معادن و صنایع معدنی کشور است گفت: در این میان نقش صندوق بیمه به عنوان پوشش بیمه ای و تسهیل گر جهت دسترسی معدنکاران کوچک و آنهایی که قصد احیا و بازسازی معادن خود را دارند، می باشد.

"کند و کاو" برنامه ای از پایگاه خبری معدن نیوز می باشد که به "گفتگوی صریح و صمیمی با بازیگران توسعه معدن و صنایع معدنی ایران" می پردازد. این برنامه در قسمت دوم به گفت و گو با محمد حسن عرفانیان مجری طرح و بنیان گذار فولاد مبارکه اصفهان پرداخته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه مسئله فعلی کشور در حوزه معادن این است که متاسفانه شرکت های معدنی به سمت فولادسازی روی آورده اند گفت: همین امر سبب شده فولاد مبارکه به شدت در تامین مواد اولیه با چالش مواجه شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - سید رضا عظیمی، مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه طبق اعلام مقام عالی وزارت صمت درخصوص طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس گفت: این طرح جزو طرح های اقتصاد مقاومتی است و همایش روز گذشته نیز در همین راستا و به منظور هم افزایی تمامی بخش ها برگزار گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز - وجیه اله جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در مصاحبه تصویری با معدن نیوز ضمن بیان اینکه همایش روز گذشته در قالب رونق تولید و احیا معادن کوچک و متوسط برگزار شد گفت: این طرح جزو طرح های اقتصادی مقاومتی است که از سال های گذشته نیز مطرح بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) به عنوان یکی از هلدینگ‌های مهم و تاثیرگذار معدنی است که در تیرماه سال جاری بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس نماد "میدکو" داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به عنوان یکی از فعالان کلیدی در زنجیره ارزش تولیدی کشور، همواره نقش مهمی در تولید، کارآفرینی و همچنین صنعت کشور داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - استعفای قنواتی پذیرفته شد و جای خود را به شهرام عالی‌وند واگذار کرد. قنواتی همچنان در هیئت مدیره فولاد امیرکبیر کاشان می‌ماند و در سمت مدیرعاملی مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس به فعالیت خود در این بخش ادامه می‌دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حسین متصدی مدیرعامل زغال سنگ البرز مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه و در پاسخ به سوال خبرنگار معدن نیوز در خصوص بحث تعیین تکلیف گلیران در شورای عالی معادن گفت؛ در شورای عالی معادن دفاعیات را انجام داده ایم و منتظر تصمیم گیری هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز -برات قبادیان گفت: چنانچه اصل صنعت، معدن و تجارت را صد در نظر بگیریم یک سوم آن مربوط به معدن است و ضمن آنکه معدن زیرساخت صنعت نیز محسوب می شود و اگر معدن نباشد قطعا صنعتی نیز نخواهد بود.

معدن نیوز - مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: بزرگان سنگ آهن و فولاد آمادگی خود را برای پذیرش ریسک اکتشافات و سرمایه گذاری در این حوزه اعلام داشتند اما هیچ محدوده ای تا کنون به این کنسرسیوم واگذار نشده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - کیوان جعفری طهرانی تحلیلگر ارشد بازار جهانی فلزات در یادداشتی به ماهنامه بازار شهر اشاره ای به ریسک های صادرکنندگان در سال 98 پرداخته است.

گزارش تصویری