اخبار استان ها

پایگاه خبری معدن نیوز- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: پساب شهر بروجن برای صنعت فولاد سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - با همت معدنکاران سخت کوش، درایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و حمایت های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و تدبیر و پیشنهاد مشاوره در طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، معدن مس رمشک در منطقه جنوب کرمان در فاز اول به مرحله اجرا درآمد.

پایگاه خبری معدن نیوز- ساخت کارخانه تولید کربن با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان مه ولات آغاز شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اکتشاف در حوزه معادن کوچک از برنامه های وزارت صمت در سال جاری است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت طلایه‌داران معدن کردستان گفت: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر کارهای اکتشافی و تحقیقاتی خوبی در حوزه معادن استان انجام شده است مطمئنا در سال‌های آینده معادن بیشتری در کردستان به مرحله بهره‌برداری می‌رسد و آینده روشنی در انتظار معادن استان است.

پایگاه خبری معدن نیوز- معدن سرمک ملایر که در کوه آهنگران قرار دارد همیشه به علت آثار مخربی که بر محیط زیست میگذارد مطرح بوده است؛ اما در روز گذشته انفجاری رخ داد که باعث مرگ دو نفر از کارگران شد و اینبار به علت عدم توجه مسئولین زیربط به ایمنی این معدن مطرح شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: اکثر بنگاه های معدنی استان از نوع کوچک و متوسط مقیاس (99.7 درصد) هستند بطوریکه از تعداد کل بنگاه های معدنی استان، سهم این بنگاه ها (کوچک و متوسط مقیاس) در اشتغال 99.7 درصد بوده و99.1 درصد از تولیدات معدنی استان را به خود اختصاص می دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن (دهم تیرماه) سه شنبه شب با حضور تعدادی از صنعتگران، مدیران واحدهای صنعتی، تولیدی، صاحب نظران و مسئولان یزد برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت خالی نقش معادن در اقتصاد و توسعه استان گفت: در سال 98 صدور پروانه برای بهره برداری از معادن به ویژه معادن فلزی باید در اولویت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قرار گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- صنعت فولاد آذربایجان شرقی، به عنوان یکی از سه استان نخست ایران در تولید فولاد، سالانه 20 هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: آمادگی شناسایی و کشف مواد معدنی در استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق را با اعزام نیروی توانمند و فنی این حوزه داریم.

پایگاه خبری معدن نیوز- نماینده مردم شهربابک در مجلس گفت: از آنجایی که استان کرمان استانی معدن خیز است تاثیر بسیاری بر اقتصاد کشور دارد اما در استان هنوز به نحو شایسته در ارتباط با معادن عمل نشده است و از امکانات معادن به نفع استان بهره نبرده ایم.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس جمعیت هلال احمر اسفراین گفت: ریزش معدن سرب آلبلاغ در این شهرستان چهارشنبه شب، برای دومین بار در سال جاری، جان یک برداشت کننده غیرمجاز سنگ معدنی در این منطقه را گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شاهرود گفت: براساس تصمیم گیری انجام شده در شهرستان ، فعالیت های شرکت بهره بردار معدن بوکسیت تاش تا اجرای همه تعهدها تعطیل شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - با حضور نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس مشکلات و موانع طرح معدن فسفات شهرستان چرام بررسی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: استان کرمان به‌زودی به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فروکروم در خاورمیانه با تولید 200 هزار تن در سال تبدیل می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- بررسی‌های نشان می‌دهد کارخانه سیمان مارگون بعد از دو سال فعالیت هنوز دستگاه سنجش آنلاین ندارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: بر اثر سقوط سنگ بر روی سر یک کارگر معدن، این مرد میانسال جان خود را از دست داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- ‌رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از پی جویی معدن آلبلاغ توسط ایمیدرو خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بیرجند- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از سرمایه گذاری 21 هزار و 243 میلیارد ریالی در بخش صنعت استان خبر داد.

گزارش تصویری