اخبار استان ها

پایگاه خبری معدن نیوز- توجه به ظرفیت های سیستان و بلوچستان یکی از اولویت های وزارت صمت است و 29پروژه معدنی در این وزارتخانه پیکیری می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امسال صادرات غیرنفتی استان اصفهان افزایش180 درصدی داشته است، گفت: پایانه بار هوایی (کارگوترمینال) فرودگاه شهید بهشتی اصفهان پتانسیل خوبی برای این استان فراهم می کند که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از آغاز مجدد فعالیت معادن سنگ آهن راین با شرط به‌کارگیری 70 درصد نیروهای بومی این منطقه خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر تسهیل تولید صنایع و معادن منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: معادن منیزیم شمال آذربایجان غربی قابلیت استخراج 60 هزار تن از این ماده استراتژیک را در سال دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو از آمادگی این سازمان به منظور توسعه معادن استان فارس و رفع نیازهای مالی طرح ها خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز انقلاب معدنی برای بهره برداری از ذخایر معدنی و تلاش برای فرآوری معادن در کشور خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: پنج محدوده فسفات و بوکسیت در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است. وی همچنین از عملیات اکتشاف بیش از 9 هزار کیلومتر مربع در این استان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در اولین جلسه هماهنگی فعال سازی معادن تعطیل کوچک مقیاس ایلام از طرح ایجاد واحد فرآوری ماده معدنی بیتومین در ایلام خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، این سازمان در دولت تدبیر و امید توانسته با استفاده از تخصص دانشگاه‌ها، افراد با توان فنی و مالی مناسب و استفاده از ظرفیت و تکنولوژی روز، 40 منطقه مستعد معدنی این استان را شناسایی کند و ذخایر قطعی معدنی اکتشاف شده کرمان را از 4.7 میلیارد تن به 5.7 میلیارد تن افزایش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- منابع کارگری در شهرستان اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه، از مرگ یک معدنچی در معدن سنگ «پشت بیره» بر اثر حادثه کار خبر دادند.

پایگاه خبری معدن نیوز- انشاالله کولانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت های معدنی آثار تخریبی بسیاری بر عرصه های منابع طبیعی کشور داشته و در بسیاری از موارد جبران خسارت های حادث شده ناشی از عملیات اکتشاف و بهره برداری غیرممکن است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت که معادن این استان از ایمنی کافی برخوردار نبوده و بی توجهی به آن می تواند زمینه ساز تکرار حادثه مرگبار زمستان یورت آزادشهر باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- ‌با حضور معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت اردستان طرح توسعه کارخانه تولید فولاد در اردستان افتتاح شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: امسال همزمان با هفته دولت 15 طرح صنعتی، معدنی و تجاری با سرمایه گذاری یک هزار و 520 میلیارد ریال در استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- سرپرست سازمان صنعت معدن وتجارت استان آذربایجان غربی از آغاز بهره برداری 8 طرح صنعتی ومعدن بمناسبت هفته دولت در استان خبر داد و گفت: بمناسبت هفته دولت 6 طرح صنعتی و 2 طرح معدن در استان آذربایجان غربی با حضور مقامات کشوری و استانی به بهره برداری خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- دو ماه اخیر، محیط بانان 16 برداشت کننده غیرمجاز مواد معدنی کوه آلبلاغ را دستگیر کردند و به مراجع قضایی تحویل دادند.

پایگاه خبری معدن نیوز- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک گفت: بر اثر انفجار مهیب اخیر در یک واحد معدنی، دستور توقف فعالیت این واحد صادر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از افتتاح حدود 14 هزار میلیارد تومان پروژه تا پایان سال در استان کرمان خبر داد و گفت: عموم این پروژه‌ها در بحث معادن و صنایع معدنی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اسفراین از توقیف یک دستگاه خودرو حامل 300 کیلوگرم سنگ معدن غیر مجاز به ارزش 24 میلیون ریال در اسفراین خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: 50 مورد از معادن غیرفعال استان با حضور سرمایه‌گذار قابل توسعه است.

گزارش تصویری