سایر

پایگاه خبری معدن نیوز- آژانس بین‌المللی انرژی با توجه به اقدامات برای کاهش آلایندگی، پیش‌بینی کرد گاز طبیعی از زغال سنگ به عنوان دومین منبع انرژی بزرگ جهان تا سال 2030 سبقت خواهد گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- بانک مرکزی اعلام کرد: با قطع سوییفت در برخی بانک‌ها، خللی در مبادلات ارزی و فرایند تجارت خارجی پیش بینی نمی‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- چند روز پس از آغاز دور نهایی تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داده که نماینده کشورمان در IMO (سازمان بین‌المللی دریانوردی) رسما شکایتی علیه این تصمیم یکجانبه ارائه خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نفت برنت امروز 95 سنت، معادل 1.4 درصد افت داشت و به 69 دلار و 17 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از آنکه یک مقام ارشد سعودی اعلام کرد که عرضه نفت این کشور در ماه دسامبر کاهش می‌یابد، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی حدود یک درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر انرژی عربستان گفت کشورش قصد دارد عرضه نفت را به بازارهای جهانی 0.5 میلیون بشکه در روز در ماه دسامبر کاهش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بازار انرژی در این ایام تشنه گاز و محصولات آن بوده و فرصت‌های مناسبی برای حضور در این بازار وجود دارد. در واقع موضوع مهم در حال حاضر تلاش برای رسیدن به سهم ایران در بازار جهانی گاز است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت هرمزگان گفت: در هفت ماه گذشته 12 فقره پروانه بهره برداری با سرمایه ثابت 75 هزار و 928 میلیون ریال صادر شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - ممنوعیت پهلوگیری شناورهای ایرانی و شناورهای که از مبدأ ایران بارگیری می شوند به بندر حمریه شارجه لغو شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ورزشگاه فولاد خوزستان روز سه شنبه با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: معادن استان دارای ظرفیت‌های ارزشمند و نهفته‌ای است که بهره‌برداری صحیح از آن گامی در راستای پیشرفت و توسعه استان است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر اجرایی سوئیفت اعلام کرده که دسترسی برخی از بانک‌های ایرانی به سیستم ارتباط میان بانکی جهان در هفته جاری قطع خواهد شد. در این میان ایران در انتظار اقدامات عملی اروپا در این رابطه است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن آق دربند در شهرستان سرخس خراسان رضوی وضعیت خوبی ندارد و هم اکنون 112 کارگر آن در بلاتکلیفی برای دریافت حقوق و مزایای خود به سر می‌برند.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک مقام آمریکایی گفت: علی‌رغم بازگشت تحریم‌های جدید ضد ایرانی، واشنگتن به عراق برای وارد کردن الکتریسیته از ایران، معافیت داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در حالی که عرضه جهانی نفت افزایش یافته و سرمایه گذاران نگران کند شدن رشد تقاضا هستند، قیمت نفت خام روز جمعه حدود یک درصد کاهش یافت و نفت خام آمریکا طولانی ترین دوره افت قیمت روزانه از سال 1984 را تجربه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز -کیوان جعفری طهرانی، تحلیلگر ارشد بازارهای بین المللی معدن و صنایع معدنی در روز دوشنبه مورخ 14 آبان در سخنرانی خود با موضوع "چگونه معادن و صنایع معدنی کشور به ویژه شرکت های نوپا در شرایط تحریم زنده می مانند؟" که در آخرین روز از نمایشگاه ایران کانمین و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد گفت: آمریکا عملا با ایجاد جنگ فرسایشی در تحریم ها، نفس ما را تا حدودی گرفت و فلسفه اعمال تحریم ها در دو مرحله همین بود تا بدین گونه تاثیر تحریم ها را گسترده تر نماید چراکه بیشترین موردی که از سوی مردم و اقشار جامعه حس می شود فرسایش زمانی است. آمریکا با این کار، می خواهد قدرت حرکت ایران در زمینه های مختلف را بگیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت شرکت راه‌آهن، از پیشرفت 70 درصدی برنامه شرکت راه‌آهن در ترانزیت و حمل‌ونقل کالا خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: مواد معدنی شامل زغال، منیزیت، مرمریت، مرمر، گرانیت، طلا، فلورین و غیره برای ثبت و دریافت نشان تجاری ملی و بین المللی معرفی شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- هیروشیکی سکو، وزیر بازرگانی ژاپن گفت پس از دریافت معافیت از تحریم‌های آمریکا خریداران ژاپنی نفت خام ایران برای ازسرگیری واردات از جمهوری اسلامی آماده می‌شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- در حالی که نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصاد جهان و محدود شدن تقاضا و معاف شدن 8 خریدار عمده از تحریم های نفتی ایران بر بازار سایه افکنده است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود.

گزارش تصویری