اقتصاد و صنعت

پایگاه خبری معدن نیوز- ادعای دروغین وزیر خارجه آمریکا که مدعی شد ایران آماده است تا بر سر برنامه موشکی خود مذاکره کند موجب شد قیمت نفت بیش از 3 درصد سقوط کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- آمریکا چاره ای ندارد جز اینکه معافیت عراق از تحریم‌های ایران را مدام تمدید کند تا این کشور بتواند برق و گاز ایران را بخرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار توسعه ارتباط بین صنعت و دانشگاه و پارک های علم و فناوری شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- واردات نفت هند در ژوئن امسال یعنی یک ماه پس از لغو معافیت ها از تحریم نفتی ایران 13.33 درصد کاهش داشت که نشان می دهد این کشور در جایگزینی نفت ایران ناکام بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- امروزه و با توجه به وضعیت نابسامان شرایط اقتصادی کشور، صادرات به عنوان یک گزینه راهبردی کارآمد و قابل اتکا از سوی مسئولان و تصمیم گیرندگان در نظر گرفته شده است و برای این منظور نفوذ به کشورهای منطقه و 15 کشور همسایه در دستور کار قرار گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- طلای سیاه امروز در بازار جهانی با روند افزایشی قیمت‌ها مواجه بود تا جایی که هر بشکه نفت برنت دریای شمال به ارزش 66 دلار و 72 سنت به فروش رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- بررسی‌ها نشان می‌دهد حجم مخازن سدها در ماه جاری نسبت به خرداد ماه با کاهش نسبی به رقم 79 درصد رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: امسال از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شده و مهمترین برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز تحقق این شعار محوری است.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه امسال برای صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی 9 میلیارد دلار است.

پایگاه خبری معدن نیوز- هر بشکه نفت برنت دریای شمال به ارزش 66 دلار و 72 سنت و هر بشکه سبد نفتی اوپک نیز به قیمت 66 دلار و 10 سنت در بازار جهانی مورد معامله قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی، صرفه‌جویی ارزی ساخت چهار سکوی پارس جنوبی را 150 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: دو سکوی باقی‌مانده این فاز، پاییز امسال راه‌اندازی می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با 20 سنت افزایش به 66 دلار و 72 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- هر بشکه نفت برنت دریای شمال به ارزش 65 دلار و 65 سنت در بازار جهانی مورد خریدوفروش قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- ایران در تولید مصالح ساختمانی به خودکفایی رسیده اما واسطه‌گران با واردات غیر ضرور، این صنعت را در آستانه نابودی قرار داده اند.

پایگاه خبری معدن نیوز- دبیر شورای عالی امنیت ملی، اجرای برنامه کاهش مرحله به مرحله تعهدات هسته‌ای را راهبرد غیر قابل تغییر ایران برشمرد .

پایگاه خبری معدن نیوز- انجمن قیر ایران پس از برگزاری مجمع مؤسسین و انتخاب اعضای هیات مدیره در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تشکیل شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در دیدار با احمد بن محمد الفطیسی«وزیر حمل و نقل و ارتباطات سلطنت عمان» با اشاره به روابط برادرانه و نزدیکی جغرافیایی دو کشور ایران و عمان، بر ضرورت تقویت و تحکیم همکاری‌های حمل و نقلی و زیر ساختی و ارایه تسهیلات در جهت توسعه حجم روابط دو کشور تاکید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی درپی انتشار آماری که کاهش ذخایر نفت آمریکا برای چهارمین هفته متوالی را نشان داد، افزایش پیدا کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه سیاست این بانک تسهیل صادرات است، گفت:‌ ارز حاصل از صادرات باید پشتیبان تجارت کشور باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مکانیزم توزیع قیر رایگان در قانون بودجه سال جاری علیرغم ایجاد شفافیت، اما زمانبر و پیچیده شده است و این موجب شده پروژه های راهسازی با کُندی پیش رفته یا متوقف شوند.

گزارش تصویری