اقتصاد و صنعت

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر نفت شایعه‌های مربوط به هپکو و حمله سایبری به تأسیسات نفتی را تکذیب کرد و گفت: این اخبار را دروغگوها منتشر می‌کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- سازوکار تعیین قیمت حامل‌های انرژی با توجه به شرایط اقتصادی کشور در جلسه شورای‌عالی هماهنگی سران قوا بررسی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 16 ماه است که در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و علیرغم این وضعیت، نهضت ساخت داخل را آغاز کردیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - مشاور رئیس جمهور آمریکا در مسائل چین Michael Pillsbury، در تاریخ 19 سپتامبر اعلام کرد که اگر توافق با چین در آینده کوتاه حاصل نشود، دونالد ترامپ آماده است تا دور جدید تعرفه ها و حتی 100 درصدی را بر روی کالاهای چینی تحمیل کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت دیروز (جمعه، 29 شهریورماه) به 64 دلار و 29 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به 58 دلار و 9 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 29 سنت معادل 0.45 درصد افزایش به 64 دلار و 69 سنت رسید و در آستانه جهش هفتگی 7.7 درصدی قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نفت پس از روز‌ها التهاب که در پی مختل شدن نیمی از تولید نفت عربستان سعودی براثر حملات پهپادی ایجاد شده بود در معاملات روز پنج‌شنبه تحت تاثیر وعده ریاض برای احیای تولید تا پایان سپتامبر، افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- روسیه پس از حکم یک دادگاه اتحادیه اروپا درباره خط لوله آلمانی اوپال، ممکن است برای بستن قرارداد چند ساله با این بلوک و اوکراین برای فروش گاز طبیعی تردید پیدا کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون برنامه ریزی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت : ایدرو در سال مالی جاری بیش از 500 میلیارد ریال برای راه‌اندازی تکمیل طرح های صنعتی تابعه خود در سیستان و بلوچستان هزینه کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان در روز شنبه بازارهای نفت در روز دوشنبه آشفته بودند. پالایشگاه های آسیا به دنبال جایگزینی برای عرضه نفت عربستان می گردند. تولیدکنندگان نفت آمریکا تلاش خود را برای صادرات نفت خام افزایش داده اند. عربستان سعودی هم سعی می کند صادرات محصولات پالایش شده خود را حفظ کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزارت تجارت و صنایع هند اعلام کرد که قصد دارد ارزش صادرات سالانه را در 5 سال آتی به یک هزار میلیارد دلار برساند. این وزارت خانه ااعلام کرده علیرغم کاهش سرعت رشد اقتصاد جهانی، دستیابی به این هدف بسیار دشوار است اما غیر ممکن نمی باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان خبر داد: هیئت دولت "مجوز مرز مجاز ورود و خروج کالا و مسافر" برای این منطقه را صادر کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - علیرغم مجوز ترامپ برای استفاده از ذخایر نفت آمریکا برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت، برخی منابع از افزایش 19 درصدی قیمت نفت خام برنت در معاملات روز دوشنبه خبر داده‌اند.

پایگاه خبری معدن نیوز - ایران از لحاظ تولید ناخالص داخلی در مقام 27 دنیا قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهای نفت برنت امروز 60 دلار و 22 سنت شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک مقام ارشد روسی از همکاری این کشور با ایران برای یافتن جایگزین سامانه سوئیفت خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نفت خام پس از این که گزارشات نشان داد میزان ذخایر انبارهای نفت آمریکا بیش از 2 برابر میزانی که تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند افت کرده است ، جهش کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر نفت هند اعلام کرد پروژه عظیم پالایشگاه و پتروشیمی هند که با همکاری شرکت‌های آرامکوی سعودی و ادنوک ابوظبی ساخته می‌شود، بیش از 45 میلیارد دلار که برای آن برنامه‌ریزی شده بود، هزینه خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- خبرگزاری رسمی چین طی گزارشی نوشت: با افزایش تنش های بین ایران و آمریکا به خاطر خروج آمریکا از برجام و تحریم های شدیدتر علیه ایران، ثبات کل خاورمیانه به خطر افتاده است .

پایگاه خبری معدن نیوز- سه عامل اساسی روند قیمت نفت در سال میلادی آینده را مشخص خواهد کرد.

گزارش تصویری