رویدادها و گزارش های ویژه

پایگاه خبری معدن نیوز - واگذاری پر حاشیه شرکت آلومینیوم المهدی-هرمزال به عنوان غول آلومینیوم ایران ما را بر ان داشت تا این موضوع را واکاوی نموده و به بررسی آن از طریق برخی اخبار و اطلاعات موثق رسیده نماییم که از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش دهم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "بازسازی معادن" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت رستاک پادویژن در گفت و گوی تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه یازدهمین نمایشگاه متالورژی، ریخته گری، فولاد و صنایع وابسته از تاریخ 10 تا 13 شهریور ماه در اصفهان برگزار شد گفت: این نمایشگاه در فضایی به مساحت بیش از 10 هزار مترمربعی و با حضور بیش از 145 شرکت داخلی و خارجی برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - اولین کنفرانس ملی ریخته گری مداوم فولاد با همت فولاد هرمزگان در آذر ماه برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش نهم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "دستورالعمل تعیین مرز تغییر روش استخراج از روباز به زیرزمینی" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - کتابچه عملکرد و اقدامات شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در سال 97 و برنامه های آتی منتشر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- روز نخست چهارمین اجلاس تجاری قراضه فولادی، بیلت و آهن اسفنجی استیل مینت در بازارهای نوظهور و دومین کنفرانس جهانی الکترود گرافیت در بانکوک آغاز بکار کرد. این کنفرانس سه روزه خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - برنامه‌ریزی برا ی تولید 55 میلیون تن فولاد تا افق 1404 در حالی مطرح است که این صنعت با چالش ‌های متعددی برای رسیدن به این هدف روبه ‌رو است که یکی از این چالش ‌ها صادرات سنگ ‌آهن در کشور است. این در حالی است که فولادسازان برای تامین کنسانتره و گندله مورد نیاز خود هم اکنون نیز دچار مشکل بوده و سنگ ‌ آهن نیاز پایه ‌ای این چرخه و زنجیره است.

پایگاه خبری معدن نیوز - سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و صندوق ضمانت صادرات امروز عصر تفاهمنامه پوشش ریسک "صادرات" و "معاملات تهاتری" حوزه معدن و صنایع معدنی امضا می کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز - دومین قطب فولادسازی کشور در راستای حمایت از بخش داخلی و استفاده از توان صنایع، دانشگاه ها و شرکت‌های دانش بنیان با هدف بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد از شرکت های مرتبط در استان خوزستان دعوت به همکاری می‌ نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش هفتم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "آموزش HSE کاربردی (ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و محیط زیست)" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - همایش "رونق تولید با احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس" هشتم مرداد ماه جاری در تهران برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- یازدهمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی متالوژی، فولاد، ریخته‌گری ماشین‌آلات و صنایع وابسته با حضور هلدینگ‌های مطرح فولادی نیمه مرداد ماه برگزار می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو در بازدید از نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید گفت: ایمیدرو برنامه های مرتبط با زیرساخت، بازار و تامین سرمایه معادن کوچک را در دستور کار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دبیر سومین جشنواره ملی کیمیا گفت: در این جشنواره، روی 5 محور معدنی برای هنرمندان و عکاسان تمرکز شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد هرمزگان نیز همچون ذوب آهن برای حضور در اولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید که 27 تا 30 تیر در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود اعلام آمادگی کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در حوزه بومی سازی صنعت فولاد، برای حضور در نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید اعلام آمادگی کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایدرو با اشاره به راه اندازی نهضت ساخت داخل توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، تاکید بر نهضت ساخت داخل را یکی از جلوه‌های مهم نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید معرفی کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - همایش رونق تولید با احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس 8 مرداد امسال برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - نخستین نمایشگاه بومی سازی قطعات و تجهیزات گروه فولاد خوزستان در اهواز برگزار می شود.

گزارش تصویری