روسای سازمان های صمت استانی متولی برگزاری انتخابات نظام مهندسی معدن هستند
پایگاه خبری معدن نیوز- رؤسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانی متولی برگزاری انتخابات نظام مهندسی معدن هستند و باید در انتخابات کاملا بی طرفانه عمل کنند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، جعفر سرقینی، معاون معدن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت  با بیان این مطلب که صادرات فولاد در ابتدای دولت یازدهم 1.5 میلیون تن بود و امسال به صادرات 8 میلیون تن خواهد رسید گفت: 70 درصد اختیارات شورای عالی معادن کشور به استان‌ها تفویض شده و متناسب با عملکرد استان‌ها اختیارات بعدی را به آن‌ها خواهیم داد.

 وی اساس کار وزارت صنعت، معدن و تجارت را همکاری همه جانبه با معدنکاران دانست و تصریح کرد: سلب صلاحیت آخرین مرحله و در مواقع ضرورت خواهد بود.

 سرقینی اضافه کرد: پهنه هایی که واگذار شده اند ولی کار روی آنها انجام نشده است دوباره وارد مرحله واگذاری می شوند.

 معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با آمدن دکتر عیسی کلانتری روابط این وزارتخانه با سازمان حفاظت محیط زیست خیلی بهتر شده است‌، گفت: فراکسیون معدن مجلس 120 عضو دارد. بخش معدن زیر ذره بین است و رؤسای سازمان‌ها روی موضوع سلامت این بخش اهتمام ورزند.

 سرقینی تصریح کرد: رؤسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانی متولی برگزاری انتخابات نظام مهندسی معدن هستند و باید در انتخابات کاملا بی طرفانه عمل کنند.

 وی با بیان اینکه وزن مجاز در بارهای معدنی باید رعایت شود، یادآور شد: حقوق دولتی وصول شده معادن امسال خوب بوده است. از سوی دیگر در 9 ماهه امسال صادرات معدن و صنایع معدنی 5.8 میلیارد دلار بوده که 18 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است و حدود 14 تا 15 درصد نسبت به برنامه جلو هستیم.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری