کارخانه سیمان مکران سرباز با 56 درصد پیشرفت فیزیکی سال 97 به بهره برداری می رسد
پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کارخانه سیمان مکران شهرستان سرباز در جنوب این استان 56 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اواخر سال 97 به بهره برداری می رسد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، سید دانیال محبی اظهار داشت: با بهره برداری از این کارخانه؛ جنوب سیستان و بلوچستان در ریل توسعه قرار می گیرد و نقش مهمی در اشتغال جوانان و افراد جویای کار دارد.
وی بیان کرد: پروژه های توسعه ای بسیار زیادی در سیستان و بلوچستان در حال اجراست که آینده این استان را متحول می کند.
وی افزود: در چند سال اخیر تلاش های بسیار زیادی برای توسعه همه جانبه سیستان و بلوچستان انجام شده است.
به گفته فرماندار سرباز کارخانه سیمان این شهرستان یکی از بزرگترین و مجهزترین کارخانجات سیمان در کشور است که معدن آن تا 250 سال جوابگوی تولید سه هزار و 300 تن سیمان در روز است.
حمیدالدین یوسفی اظهار داشت: با راه اندازی این کارخانه قیمت سیمان در جنوب سیستان و بلوچستان کاهش پیدا خواهد کرد و کمک بزرگی به رونق ساخت و ساز و پروژه های عمرانی و راهسازی می شود.
وی گفت: این کارخانه برای 300 نفر بطور مستقیم و بیش از یک هزار نفر غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد کرد.
فرماندار سرباز افزود: با توجه به نزدیکی کارخانه سیمان با مرز کشور پاکستان و دریای مکران فرصت خوبی برای صادرات و به دست گرفتن بازارهای داخلی و خارجی است.
کارخانه سیمان سرباز در محدوده جکیگور شهرستان سرباز و حد فاصل جاده جکیگور- قصرقند- نیکشهر و در فاصله حدود 540 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری