سرمایه گذاری 1500 میلیارد ریالی چادرملو در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی در اردکان
پایگاه خبری معدن نیوز- کلنگ مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی صنایع فولاد چادرملو با حضور سخنرانی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور به زمین زده شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، همزمان با فرخنده عید سعید مبعث پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی، مراسم کلنگ زنی بزرگترین مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی شهرستان اردکان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به زمین زده شد.
بر اساس این گزارش در مراسمی که به همین مناسبت در دانشگاه علم و هنر اردکان برگزار شد.

محمود نوریان در سخنانی به تشریح اهداف شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکت های آهن و فولاد غدیر ایرانیان و ارفع از ساخت این مجتمع بزرگ گفت: چادرملو همواره به توسعه فراگیر و تقویت زیر ساختهای فرهنگی و اجتماعی در کنار توسعه فعالیت های صنعتی خود می اندیشد و پیشگامی در ساخت این مجموعه فرهنگی نیز در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی خود می داند .
مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در خصوص ویژگی های این مجتمع نیز افزود: مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی صنایع فولاد اردکان در زمینی به وسعت 43 هکتار و با زیر بنای 30 هزار متر مربع با پیش بینی سرمایه گذاری بالغ بر هزار و 500 میلیارد ریال ساخته می شود .

وی گفت در این مجتمع پیش بینی ساخت سالن چند منظوره ورزشی با گنجایش 6 هزار نفر، استخر سرپوشیده با امکانات جانبی ، سالن آمفی تاتر با ظرفیت یک هزار نفر، سالن های پذیرایی با گنجایش بیش از یک هزار نفرو محوطه سازی و فضاهای تفریحی گردیده است .
وی اظهار امیدواری کرد با حمایت مسئولان شهرستان اردکان و استان یزد هر چه سریعتر ساخت این مجتمع آغاز و مردم شهرستان از امکانات آن بهره مند شوند.
در ادامه این مراسم محمد رضا تابش نماینده مردم اردکان نیز با اشاره به فعالیت های پرثمر مجموعه چادرملو که در اقتصاد کشور و منطقه نقش قابل توجهی دارد اظهار داشت: امیدوارم تعهدات اجتماعی صنایع با این پروژه مهم شتاب بگیرد.
تابش در ادامه داد افزود: این پروژه قرار بود زودتر از این شروع شود که برخی مشکلات اداری آن را به تعویق انداخت، از طرفی درخواست ائمه جمعه و مسئولان بخش های تابعه شهرستان این بود که مجموعه در مکانی احداث گردد که بهره برداری مردم این مناطق نیز در حد امکان تسهیل شود که نهایتا این موقعیت مکانی تعیین شد.
وی همچنین با اشاره وضعیت اقتصادی شهرستان اردکان تصریح کرد: در اوایل دهه 80 فقط 5 واحد تولیدی بالای 50 نفر در شهرستان وجود داشت و نرخ بیکاری نیز تا 25 درصد رسیده بود ولی در حال حاضر بیش از 35 واحد بزرگ اقتصادی با سرمایه  گذاری چشمگیر در شهرستان فعالیت می کنند و نرخ بیکاری به کمتر از 4 درصد رسیده است که نشان از برنامه ریزی و تلاش مسئولان و همراهی مردم منطقه است.
رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار با تاکید بر حرکت به سمت توسعه متوازن و پایدار تصریح کرد:در کنار فعالیت های صنعتی و اقتصادی؛ همه مسئولان باید توجه لازم را به مسائل زیست محیطی و ایجاد واحدهای کم آبخواه و دانش بنیان داشته باشند و آن را بعنوان چشم انداز شهرستان مدنظر قرار دهند.
همچنین پس از سخنان زمانی قمی استاندار یزد در خصوص اهمیت مشارکت در طرح های بزرگ ملی و فرهنگی و رفاهی.

محمد باقر نوبخت با تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکت های صنعتی فولاد در اردکان گفت: از مدیران واحدهای صنعتی و آقای مهندس نوریان که در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی همواره به توسعه منطقه توجه داشته اند بسیار سپاسگزاریم .

وی افزود: انتخاب منطقه مورد نظر برای ساخت این مجموعه نیز هوشمندانه بوده بطوریکه بیشتر ساکنین شهرستان اردکان و عقدا می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.
وی با تقدیر مجدد از واحدهی صنعتی که به تعهدات توسعه بخش بیش از وظایف اشتغالزایی و تولید می اندیشند . گفت اینگونه همکاری و مشارکت ها و حمایت از دولت در سایه همبستگی و وحدت بوجود می آید که بسیار ارزشمند است .


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری