طرح توسعه شهرک صنعتی سنگ نی ریز در دستور کار
پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به واگذاری زمین های شهرک صنعتی سنگ نی ریز به سرمایه گذاران گفت: با توجه به درخواست های جدید سرمایه گذاری، طرح توسعه این شهرک در دستور کار قرار دارد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، احد فتوحی در نشست فعالان صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی نی ریز افزود: شهرک صنعتی سنگ نی‌ریز از مهم‌ترین شهرک‌های تخصصی سنگ کشور و خاورمیانه محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: استقرار 160 واحد مرتبط با سنگ‌بری و فرآوری سنگ و با اشتغالزایی یک هزار و 578 نفر در این شهرک صنعتی بیانگر اهمیت ویژه این شهرک صنعتی در زمینه صنایع جانبی مرتبط با سنگ است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در شهرک صنعتی سنگ نی ‌ریز زیرساخت‌ها و امکانات زیربنایی مورد نیاز صنعتگران وجود دارد و با اجرای برنامه توسعه و تکمیل زیرساخت ها این شهرک صنعتی در وضعیت مناسب زیرساختی قرار خواهد گرفت.
فتوحی در ادامه اظهار کرد: تاکنون 235 قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان شهرک های صنعتی نی ریز منعقد شده که از این تعداد حدود 180 واحد تولیدی، صنعتی و سنگبری با اشتغال افزون بر یک هزار و 990 نفر در مرحله فعالیت و 56 واحد نیز درمرحله ساخت و ساز است.
وی با اشاره به ایجاد پنج شهرک و ناحیه صنعتی در شهرستان نی ریز افزود: در حال حاضر کار واگذاری زمین در چهار شهرک صنعتی در این شهرستان انجام می شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه داد: شهرک صنعتی سنگ با 186 هکتار مساحت، شهرک‌ صنعتی تنگ حنا با 60 هکتار مساحت ،شهرک صنعتی آباده طشک با 85 هکتار و ناحیه صنعتی ده فاضل نیز با 46 هکتار آماده استقرار واحدهای صنعتی است و شهرک صنعتی غدیرگه نیز با 120 هکتار در مراحل امور زیرساختی است.
وی با اشاره به اختصاص مشوق ها در شهرک های صنعتی غدیرگه، ده فاضل، تنگ حنا و آباده طشک گفت: سرمایه گذاران به شرط ایجاد اشتغال و راه اندازی واحد های صنعتی براساس برنامه زمان بندی می توانند بین 50 تا 90 درصد مشوق سرمایه گذاری در این شهرک های صنعتی استفاده کنند.
وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی فارس، سرمایه گذاران در شهرک صنعتی غدیرگه تاسقف 90 درصد، در ناحیه صنعتی ده فاضل تا سقف 50 درصد و در شهرک های صنعتی تنگ حنا و آباده طشک نیز تاسقف 70 درصد مشوق دریافت کرده و اسناد تعهدی آنها بازگردانده می شود.
فرماندار شهرستان نی ریز نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت های صنعتی و معدنی در این شهرستان گفت: شهرستان نی ریز با داشتن ذخایر معدنی منحصربفرد و نیز واحد های صنعتی بزرگ و متوسط و کوچک نظیر فولاد ،سیمان ،تولید رینگ اسپورت و نیز واحد های متعدد فرآوری سنگ، از قطب های مهم صنعتی استان و کشور محسوب می شود.
محمدرضا امیری بر حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی و معدنی تاکید کرد و گفت: در این زمینه مسایل و مشکلات موجود با اولویت رسیدگی و بررسی می شود.
فرماندار شهرستان نی ریزدر ادامه بر توسعه و تکمیل زیرساخت ها در شهرک های صنعتی تاکیدکرد و افزود: ما نیز از منابع اعتبارات شهرستانی به شهرک های صنعتی به عنوان زیرساخت مهم استقرارصنایع توجه می کنیم.
وی در ادامه با اشاره به اظهارات برخی فعالان صنعتی درباره فعالیت واحد های تولیدی سبد میوه در حاشیه شهر نی ریز و باغ های کشاورزی این شهرستان گفت: فعالیت این واحد ها که بدون مجوز راه اندازی شده برخلاف قانون است و باید با متخلفان برخورد شود.
فرماندار نی ریز از مسئولان اداره های صنعت،معدن و تجارت ،آب، برق و سایر دستگاه های اجرایی خواست روند فعالیت این واحدها را بررسی و درصورت نداشتن مجوز، فعالیت آنها را متوقف کنند.
شهرستان نی ریز در فاصله 250 کیلومتری شرق استان فارس قرار دارد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری