بازگشت شاخص بورس به کانال 92 هزار واحدی
پایگاه خبری معدن نیوز- امروز با ادامه روند کاهشی قیمت‌ها در بورس تهران، شاخص کل کانال 93 هزار واحدی را ترک کرد. ریسک‌های سیستماتیک بازار سرمایه سبب شده سهامداران با احتیاط و نگرانی بیشتری به خرید و فروش دست بزنند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، در روزهای اخیر روند اصلاحی قیمت‌ها در بورس تهران سبب شده سهامداران نسبت به ماه‌های گذشته زیان تجربه کنند. با توجه به ریسک‌های سیاسی و اقتصادی پیش رو تا زمانی که وضعیت آینده برجام مشخص نشود، سرمایه‌گذاران در سردرگمی به سر می‌برند. این موضوع می‌تواند به التهاب بازار دامن بزند.

امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 250 واحد افت کرد و به رقم 92 هزار و 849 رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با 111 واحد افت، تا رقم 16 هزار و 415 کاهش یافت. شاخص آزاد شناور نیز 277 واحد افت کرد و تا رقم 98 هزار و 652 پایین آمد. شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب 172 و 566 واحد افت کردند.

خدمات انفورماتیک، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین هر یک به ترتیب 49، 45 و 41 واحد تاثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند اما در طرف مقابل فولاد مبارکه اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی جم به ترتیب 47، 29 و 25 واحد تاثیر افزاینده داشتند و سعی کردند شاخص‌های بازار را به سمت بالا هدایت کنند.

در گروه محصولات شیمیایی شاهد افت اکثر سهم‌ها بودیم البته کاهش قیمت در بیشتر سهم‌ها چشمگیر نبود در این گروه 28 میلیون سهم به ارزش 8 میلیارد و 200 میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

اما در گروه فلزات اساسی روند ریزشی سهم‌ها کندتر بود و تعداد زیادی توانستند کمتر از 1.5 درصد رشد کنند. تعدادی از سهم‌ها نیز همچون آلومینیوم ایران، مس شهید باهنر و نبرد آلومینیوم بیش از 4 درصد رشد را تجربه کردند.

در عین حال گروه خودرو و ساخت قطعات با افت یکدست همراه شد و تعداد زیادی از سهم‌های این گروه تا نزدیک 5 درصد افت در قیمت را تجربه کردند. تعداد معاملات این گروه به 7449 نوبت رسید و حجم معاملات آن 90 میلیون سهم را رد کرد. در گروه مواد و محصولات دارویی نیز شاهد کاهش قیمت بسیاری از سهم‌ها بودیم.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 353 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم یک میلیارد و 125 میلیون سهم را تجربه کرد. همچنین تعداد معاملات امروز به رقم 42 هزار و 414 نوبت رسید.

اما در فرابورس ایران آیفکس 6 واحد رشد کرد و رقم 1047 واحدی را تجربه کرد. ارزش معاملات فرابورس به رقم 187 میلیون سهم و اوراق مالی رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از 236 میلیون سهم بود.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری