لزوم شفاف سازی مبادلات ارزی از سوی بانک مرکزی/ سیمان کالای بدون رقیب برای واردات
پایگاه خبری معدن نیوز-دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: خوشبختانه سیمان کالایی است که رقیبی از لحاظ واردات ندارد و صد درصد کالای ایرانی است و تمام مواد اولیه از خاک و سنگ گرفته تا سایر موارد از داخل کشور تامین می‌شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز-عبدالرضا شیخان در خصوص آخرین تغییرات قیمت سیمان در سال جاری بیان کرد: هر ساله پس از بررسی نهاده‌های اولیه و قیمت تمام شده کالا در سال گذشته پیشنهاد جدیدی برای افزایش قیمت داده می‌شود؛ فعلا در مرحله ارزیابی قیمت تمام شده سیمان در کارخانجات و صورت‌های مالی واحد‌های تولیدی هستیم، اما طبیعتا سیمان نیز متأثر از تغییرات هزینه‌های تولید در سال جدید خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در خرداد ماه امسال پیشنهادات برای قیمت سیمان بررسی و پس ا. تصویب نهایی این مضوع اطلاع رسانی خواهد شد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به اینکه صنعت سیمان هم این روز‌ها از تأثیرات نوسانات نرخ دلار بی نصیب نمانده است، اظهار کرد: واحد‌های تولیدی در خرید قطعات با مشکل روبرو هستند. درکنار این موضوع در بخش پیمانکاری نیز شاهد افزایش قیمت‌ها بوده ایم.

شیخان در توضیح شرایط بازار صادراتی سیمان تصریح کرد: افزایش نرخ دلار برای صادرات سیمان مثبت است، اما فروش برخی از واحد‌ها به کشور‌های همسایه از جمله عراق و افغانستان به صورت ریالی است، ولی تسویه ارزی کالا‌های صادراتی در سیستم بانکی برای صادرکنندگان با ابهاماتی همراه است که بانک مرکزی باید در این رابطه شفافیت لازم را اعمال نماید.

وی در خصوص نحوه تحقق شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، بیان کرد: خوشبختانه سیمان کالایی است که رقیبی از لحاظ واردات ندارد و صد درصد کالای ایرانی است و تمام مواد اولیه از خاک و سنگ گرفته تا سایر موارد از داخل کشور تامین می‌شود.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری