پایگاه خبری معدن نیوز- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاههای برق آبی،­ حدود 900 مگا وات برق وارد می کنیم.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، همایون حائری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، افزود: در سال های گذشته در فصل تابستان و پیک مصرف برق تا سقف 700 مگا وات واردات برق داشتیم که امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاههای برق آبی این میزان افزایش می یابد تا بتوانیم این کمبود تولید را جبران کنیم.

وی گفت: ظرفیت خوبی از لحاظ تبادل و ساختار شبکه با کشور آذربایجان داریم و قرار است 180 مگا وات برق از این کشور در تابستان امسال وارد کنیم.

معاون وزیر نیرو ادامه داد: این تبادلات می تواند فصلی باشد و ما در فصل زمستان که مصرف برق کمتری داریم صادرات بیشتری داشته باشیم.

حائری در مورد تعمیرات نیروگاهی تا قبل از پیک مصرف نیز افزود: تعمیرات در حال انجام است و تا اوایل خرداد تعمیرات اساسی و میان دوره ای نیروگاهها تمام می شود .

وی همچنین درباره میزان آمادگی نیروگاهها در تابستان­ گفت: میزان آمادگی نیروگاهها پارسال 98 درصد بود که تلاش می کنیم که امسال نیز به این عدد برسیم.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری