پایگاه خبری معدن نیوز - بحث مطالبات معوق از بنگاه‌های کلان، خرد و دولت و نیز اشخاص حقیقی از جمله مشکلات پیش روی بانک‌ها است که در همین راستا با بدهکاران بزرگ جلسات متعدد گذاشتیم و در حال رسیدن به توافقات خوبی هستیم.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: شفافیت و افشاء حرف اول را در بازار سرمایه می زند و این موضوع برای نظام بانکی اهمیت به مراتب بیشتری دارد.
دکتر حجت اله صیدی در آیین گرامیداشت سالروز عرضه اولیه «وبصادر» شفافیت مالی را مورد توجه قرار داد و از تلاش های صورت گرفته برای اعلام به موقع صورت های مالی میاندوره ای بانک به سازمان بورس خبر داد و در توضیح شرایط عمومی اقتصاد کشور و تاثیر آن بر پیش بینی ها از شفافیت شرکت‌‌ها گفت: برخی عدم تعادل‌ها در اقتصاد، پیچیدگی‌های موجود در نظام بانکی و نااطمینانی حاکم بر گروهی از تیم‌های اقتصادی، مالی و پولی، امکان پیش بینی دقیق از آینده و لذا شفافیت در سطوح بالاتر افشا را نمی‌دهد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران در این مراسم در تشریح عملکرد و اهداف موردنظر بانک طی ماه‌های اخیر، گفت: بر اساس یک برنامه ریزی کوتاه مدت تلاش کردیم نماد بانک باز شود که اسفند ماه سال گذشته نماد بانک باز شد و طبیعی بود که قیمت سهم پس از وقفه چند ماهه با کاهش روبرو باشد.
وی گفت: به دلیل شرایط ساختاری در نظام بانکی مثل نرخ سود سپرده با نااطمینانی‌های مواجه هستیم.
وی ادامه داد: بحث مطالبات معوق از بنگاه‌های کلان، خرد و دولت و نیز اشخاص حقیقی از دیگر مشکلات پیش روی بانک‌ها است که در همین راستا با بدهکاران بزرگ جلسات متعدد گذاشتیم و در حال رسیدن به توافقات خوبی هستیم.
دکتر صیدی با بیان اینکه مشکل بانک صادرات ایران مانند بسیاری از بانک‌های دیگر بیشتر ناشی از عوامل کلان و برون سازمانی بود، تاکید کرد که با یک برنامه مدون در پایان سال گذشته و هفته‌های آغازین سال جاری در حال عبور از این مشکلات هستیم.
مدیر عامل بانک صادرات ایران تصریح کرد: مهمترین موضوع این است که روند افزایش زیان در بانک صادرات ایران متوقف شده و زیاندهی بانک سیر نزولی پیدا کرده است. در حال حاضر منابع بانک صادرات ایران به ١٥٤ هزار میلیارد تومان و دارایی‌های آن به بیش از ١٨٠ هزار میلیارد تومان رسیده است.
دکتر صیدی مطالبات بانک را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: مطالبه مهمی از دولت داریم که تلاش می‌کنیم برای تعیین تکلیف آن هم از ظرفیت‌های بودجه سال ٩٧ استفاده کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ظرف چند روز آینده صورت‌های مالی سال ٩٦ را به بورس اوراق بهادار ارائه خواهیم کرد.
دکتر صیدی در ادامه گفت: در بحث افزایش عملیات بانکی و کارمزدها و نیز پتانسیل عملیات ارزی امیدواریم بتوانیم زیان را به سود برسانیم و سال ٩٨ وارد منطقه سود شویم. وی همچنین گفت: قرار است برای مهمترین شرکت زیرمجموعه بانک صادرات ایران که گروه مالی سپهر صادرات است، شرایط پذیرش در بورس را اخذ نماییم.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری