پایگاه خبری معدن نیوز- محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت از بانك صنعت و معدن به خاطر حمایت از صنایع استان خراسان رضوی و کمک به توسعه و رونق صنعت و تولید کشور قدردانی کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، شریعتمداری اقدامات این بانك را در خصوص تامین مالی طرح های صنعتی استان رضوی ، كه نقش بسزایی در توسعه صنعتی این استان و ایجاد اشتغال داشته است مهم و و كارآمد خواند و ابراز امیدواری كرد كه بانك صنعت و معدن به عنوان یك بانك توسعه ای - تخصصی در تامین مالی طرح های زیر ساختی صنعتی كشور ، همانند گذشته نقش محوری خود را ایفا نماید.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، طرح های ارزنده ای در استان خراسان رضوی با عاملیت و یا از منابع این بانک تامین مالی شده که از جمله می توان به به پروژه های فولاد سبزوار با 226 میلیون یورو، سیمان غرب آسیا تربت جام با 44 میلیون یورو و 99 میلیارد تومان تسهیلات اشاره کرد که هر دو طرح به بهره برداری رسیده اند.
گزارش یاد شده می افزاید : طرح های شیشه آذر مینا تربت جام با 71 میلیون یورو و 20 میلیارد تومان، نیروگاه راشد تربت حیدریه با 215 میلیون یورو، خیام سپهر فولاد نیشابور با 45 میلیون یورو، کاشی تندیس سرخس با 23 میلیون یورو و 18 میلیارد تومان، سامان داروی هشتم با 12 میلیون یورو، پترو سرخس ایرانیان با 20 میلیون یورو و نساجی کاشمر با 13 میلیون یورو نیز در این استان توسط بانک صنعت و معدن تامین مالی شده که در حال اجرا و یا در مرحله نهایی راه اندازی است.
در بخش طرح های زیربنایی و ملی کشور می توان به پروژه برقی سازی ، اصلاح مسیر و افزایش سرعت خط آهن تهران-مشهد اشاره کرد که به مبلغ 1.5 میلیارد یورو با عاملیت این بانک تامین مالی شده است.
در ضمن از سال 1394 تاکنون علاوه بر طرح های مذکور 6 طرح پارت پاپیروس، ایمن خودرو شرق، اسرار پویای شرق، داروسازی طاها، پارس سامان ایرانیان و آزمایشگاه تستا با تسهیلات 118 میلیارد تومانی بانک صنعت و معدن به بهره برداری رسیده است.
گفتنی است صنایع کوچک و متوسط استان خراسان رضوی نیز مبلغ 109 میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح رونق تولید از بانک صنعت و معدن دریافت کرده اند.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری