معرفی 24 واحد معدنی استان سمنان به بانک‌ها جهت دریافت 335 میلیارد ریال تسهیلات
پایگاه خبری معدن نیوز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در راستای رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید در استان سمنان، 24 واحد معدنی جهت دریافت تسهیلات به ارزش 335 میلیارد ریال به بانکها معرفی شده اند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، بهروز اسودی در یکصد و یازدهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اعلام این خبر، افزود: از مجموع 24 واحد معدنی معرفی شده تاکنون فقط 5 واحد موفق شده اند به ارزش حدود 104 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند.

وی با بیان اینکه تسهیلات سرمایه در گردش برای معادن معنایی ندارد، تصریح کرد: تسهیلات بانکی به منظور خرید ماشین آلات و تجهیزات معدنی استفاده می شود و با توجه به اینکه معادن مواد اولیه استفاده نمی کنند سرمایه در گردش توجیهی ندارد.

اسودی عدم پذیرش پروانه بهره برداری توسط بانکها به عنوان وثیقه و عدم توجیه اقتصادی نرخ سود تسهیلات را از مهمترین موانع پرداخت تسهیلات به معادن بیان کرد و گفت: معادن پایه صنعت هستند و بانکهای عامل باید ماهیت معدن را از صنعت جدا بدانند و نوع ماهیت مواد معدنی مدنظر قرار گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ثبت نام بیش از 2 هزار و سیصد واحد تولیدی در سامانه بهین یاب افزود: تا کنون 873 واحد تولیدی استان به ارزش بیش از 5340 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند که حدود 60 درصد از سهم تسهیلات استان پرداخت شده است.

اسودی با اشاره به دستور کار دوم این جلسه گفت: در این نشست و با تصمیم اعضای کارگروه با پرداخت تسهیلات به ارزش 32 میلیارد ریال به 3 واحد صنعتی موافقت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در دیگر دستور کار این جلسه از اجرایی شدن 68 درصد از مصوبات این کارگروه خبر داد و بیان کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات 588 واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع 1434 مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری