آلمان و ایران دو شریک قدیمی در حوزه صنعتی هستند
مدير کسب‌وکار و آمار انجمن سازندگان ماشين‌ابزار آلمان در آستانه برگزاري نمايشگاه بين‌المللي ماشين‌ابزار و تجهيزات فلزکاري (AMB) روابط دو کشور را مناسب ارزيابي کرد و گفت: آلمان و ايران دو شريک قديمي در حوزه صنعتي هستند و ايران ظرفيت‌هاي بسيار مناسبي براي سرمايه‌گذاري دارد.
  بزرگنمايي:

مدیر کسب‌وکار و آمار انجمن سازندگان ماشین‌ابزار آلمان در آستانه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌ابزار و تجهیزات فلزکاری (AMB) روابط دو کشور را مناسب ارزیابی کرد و گفت: آلمان و ایران دو شریک قدیمی در حوزه صنعتی هستند و ایران ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد.

به گزارش معدن نیوز گرهارد هاین با بیان اینکه نخستین گروه مذاکره‌کننده صنعتی از طرف آلمان به ایران پس از برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی آمد، گفت: امیدواریم برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی بتواند به تقویت روابط دو کشور بینجامد.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه دومین سال خود را در ایران تجربه می‌کند، گفت: تاکنون 200 شرکت برای حضور در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند که 70 شرکت آلمانی هستند. پیش‌بینی می‌شود حدود 5 هزار بازدیدکننده امسال داشته باشیم.

مدیر کسب‌وکار و آمار انجمن سازندگان ماشین‌ابزار آلمان با اشاره به اینکه رکورد روابط ایران و آلمان در واردات ماشین‌ابزارها به دهه 1990میلادی می‌رسد، گفت: در یک سال آلمان موفق به صادرات 190میلیون یورو ماشین‌ابزار به ایران شد که یکی از رکوردهای بسیار بزرگ این صنعت در دنیاست.

گرهارد هاین به این پرسش که با احتساب برداشته شدن تحریم‌ها پیش‌بینی می‌کنید بازگشت دو کشور به نقاط مطلوب که در گذشته وجود داشته به چه زمانی نیاز داشته باشد، این‌طور پاسخ داد: ما از امروز آماده هستیم دوباره به بهترین نقطه قبل بازگردیم اما این اتفاق راحتی نیست.

نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌ابزار و تجهیزات فلزکاری امسال از سوی بزرگترین برگزارکننده جهانی این رویداد قرار است از دوم الی پنجم خرداد 1396 در محل نمایشگاه شهر آفتاب برگزار شود.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری