ضرورت تشکیل اتحادیه معدن داران نمک در گرمسار
فرماندار گرمسار با بیان اینکه رفع موانع تولید می‌تواند به رونق اقتصادی شهرستان کمک کند، گفت: تشکیل اتحادیه معدن داران نمک در گرمسار ضروری است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، داریوش طاهری در هفدهمین جلسه ستاد جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان سمنان به میزبانی فرمانداری گرمسار بابیان اینکه زیرساخت‌های این شهرستان برای جذب سرمایه‌گذار و بخش خصوصی به نحو مطلوب فراهم است، ابراز داشت: گرمسار معادن غنی از نمک دارد که در راستای حمایت از تولیدکنندگان و بهره‌برداران این بخش تشکیل اتحادیه معدن داران نمک در این شهرستان ضروری است.

وی ضمن بیان اینکه با حمایت همه‌جانبه از تولیدکنندگان و صاحبان صنایع می‌توانیم در رشد و توسعه منابع اقتصادی و اشتغال موفق باشیم، افزود: گرمسار به دلیل برخورداری از واحدهای صنعتی و تولیدی قابل‌توجه و مهم می‌تواند در اشتغال‌زایی شهرستان‌های هم‌جوار خود نیز تأثیرگذار باشد.

فرماندار گرمسار وجود منطقه ویژه اقتصادی را یکی از ظرفیت‌های ارزشمند این شهرستان برشمرد و ابراز داشت: نیمی از صنایع استان در گرمسار قرار دارد که از وضعیت مطلوب اقتصادی‌ برخوردار است که باید برای حفظ و حراست واحدهای صنعتی گام‌های مؤثر برداشت که یکی از مهم‌ترین آن‌ها رفع موانع تولید خواهد بود.

طاهری بابیان اینکه سهم شهرستان و استان در حوزه صادرات باید با برنامه‌ریزی مناسب تقویت شود، تصریح کرد: با اعطای تسهیلات و برنامه‌ریزی‌های جامع می‌توان در رأس رفع موانع تولید، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال گام برداشت.

وی با توجه به پتانسیل‌های منطقه گرمسار، خواستار تفویض اختیارات لازم به شهرستان برای ارتقاء زیرساخت‌ها و واحدهای صنعتی شد و افزود: این شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به پایتخت شرایط بسیار مطلوبی برای جذب صنایع بزرگ را دارد.

فرماندار گرمسار بابیان اینکه استقرار صنایع پاک در این شهرستان اولویت خواهند داشت، بیان کرد: اجرای طرح آمایش سرزمینی برای رفع مشکلات زیست‌محیطی و تخصیص منابع برای کاهش نرخ بیکاری در این منطقه ضروری است.

طاهری وجود رودخانه‌ دائمی حبله رود و آب پایدار را یکی از مزیت‌های گرمسار در امر توسعه صنعت و کشاورزی برشمرد و تصریح کرد: این منابع به جذب سرمایه‌گذار و بخش خصوصی کمک می‌کند.

وی افزود: قرار گرفتن گرمسار در حوزه ناوگان ریلی امکان سفر سرمایه‌گذاران را به نحو مطلوب فراهم می‌کند که نزدیک بودن پایتخت به این شهرستان می‌تواند گرمسار را پایتخت معین تهران در مواقع بحران معرفی کند و همچنین پذیرای توریسم سلامت از شهرهای هم‌جوار باشد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری