بیمه نامه اعتباری صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به عنوان وثیقه در بانک سینا پذیرفته می شود
پایگاه خبری معدن نیوز- صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و بانک سینا تفاهم کردند با بیمه نامه اعتباری صندوق به عنوان وثیقه، تسهیلات به فعالیت های معدنی داده شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، «فرید دهقانی» مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و «محمدرضا پیشرو» مدیرعامل بانک سینا، تفاهمنامه ای امضا کردند که به موجب آن، تسهیلاتی برای تامین ماشین آلات، تجهیزات و سایر طرح های مرتبط با عملیات معدنی داده می شود.
تسهیلات اعطایی به میزان 80 درصد قیمت پیش فاکتور مورد تایید صندوق یا برآورد عملیات معدنی مربوط (طرح) بوده و تامین بقیه آن بر عهده متقاضی است. وثیقه نیز شامل بیمه نامه اعتباری صندوق، معادل 120 درصد مجموع اصل و سود تسهیلات اعطایی است.
این تسهیلات بر مبنای عقود اسلامی با دوره تنفس 6 ماه است که تا یک دوره یک ساله (با تایید و اعلام صندوق) قابل تمدید است و زمان بازپرداخت آن حداکثر 54 ماه خواهد بود.
مشتریان این بانک که پروانه فعالیت معدنی داشته و متقاضی ضمانت از صندوق باشند، می توانند با ارائه وثیقه بازپرداخت، از این تسهیلات بهره مند شود.
نرخ سود، کارمزد و جرایم تاخیر این تسهیلات بر اساس نرخ زمان انعقاد قرارداد و مطابق با ضوابط و مقررات جاری بانک است.
صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با هدف تقویت و حمایت از سرمایه گذاران خصوصی بخش معدن، بر اساس ماده 31 قانون معادن مصوب 1377، در سال 1380 تاسیس شد.
در اهداف صندوق، تحقق توسعه پایدار در بخش معدن و ایجاد تضمین و امنیت سرمایه گذاری در فعالیت های معدنی و هدایت و راهبری این سرمایه گذاری ها ذکر شده است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری