بزودی شاهد خبرهای خوبی در حوزه اکتشاف معادن جدید سنگ آهن خواهیم بود
پایگاه خبری معدن نیوز--وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید 55 میلیون تن فولاد تا سال 1404 در کشور تولید کنیم که در این راستا فولاد مبارکه گام‌های بسیار خوبی برداشته است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، محمد شریعتمداری وزیر صنعت صبح امروز در مراسم افتتاح طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا با اشاره به شهرت فولاد مبارکه به صنعت «از سنگ تا رنگ» اظهار کرد: این صنعت به اقتصاد ملی ایران خدمت موثری داشته است.
وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به فعالیت مجموعه فولاد مبارکه در 7 استان بیان کرد:یکی از افدامات موثر این شرکت استفاده از توان داخلی برای پیشبرد اهداف است.
شریعتمداری ادامه داد : باید 55 میلیون تن فولاد تا سال 1404 در کشور تولید کنیم که در این راستا فولاد مبارکه گام های بسیار خوبی برداشته است و ١ درصد از تولید ناخالص داخلی و 5 درصد از سهم ارزش افزوده که سهم فولاد بوده جز فعالیت های این مجموعه بزرگ است.
وی افزود: از سال 92 تا به امروز، سهم تولید فولاد خام به 34 میلیون تن رسیده اما تامین نیازهای زیرساختی صنعت فولاد کشور مهم ترین چالش این صنعت کشور است.
شریعتمداری با اشاره به اکتشاف ذخایر سنگ آهن تصریح کرد: تا آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح معادن جدید سنگ آهن خواهیم بود، در سه ماهه اول سال یک میلیون و 907 هزار تن فولاد در کشور تولید شده که این میزان به کشورهای دیگر صادر شده است.
وی گفت: همچنین شاهد رشد 11 درصدی در تولید شمش فولادی بودیم و این نشان می‌دهد که صنعت فولاد صنعت پویایی است. یکی از نمونه های مهم اقتصاد مقاومتی در کشور صنعت فولاد بوده است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری