مس سونگون بعنوان یک نعمت در این منطقه در رفع محرومیت روستاها بسیار موثر بوده ‏است.‏
پایگاه خبری معدن نیوز- بخشدار خاروانا در حاشیه اجرای طرح جهادی درمانی بقیه الله(عج) در بخش خاروانا، با اشاره به محرومیت ‏منطقه گفت: مردم این منطقه مردمی سنتی هستند که با وجودمحرومیت از خدمات کمیته امداد حضرت ‏امام خمینی(ره) هم استفاده نمی کنند اما ارائه خدمات درمانی به این شکل قطعاً می تواند برای مردم ‏این منطقه بسیار مفید و موثر واقع گردد. ‏
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، اسماعیلی اقدم با اشاره به برگزاری جلسات مختلف به منظور اعمال هماهنگی های لازم جهت استفاده بهینه از این فرصت پیش آمده گفت: به محض اطلاع از حضور تیم جهادی درمانی در بخش خاروانا جلساتی با مسئولین برگزار و برنامه ریزی های لازم برای همکاری مناسب با تیم انجام شد. وی ادامه داد: هماهنگی های لازم با ادارات و دهیاری ها در خصوص اطلاع رسانی مردم و چگونگی انتقال افراد برای درمان به مرکز درمانی و انتخاب مکان مناسب جهت ارائه خدمات پزشکی و پانسیون محورهای اصلی این جلسات را تشکیل می دادند.
اسماعیلی اقدم با اشاره به عدم وجود بستر مناسب از قبیل درمانگاه در این منطقه افزود: متاسفانه این مسئله یکی از دغدغه های اصلی در جلسات بود البته مناسب ترین مکان موجود یعنی مجتمع آموزشی الزهرا(س) انتخاب شده بود ولی نواقصات فراوانی داشت که موضوع با مدیر مجتمع مس آذربایجان مطرح شد و با مساعدت و دستور مهندس شریفی، اقدامات لازم در خصوص بهسازی، آسفالت ریزی محوطه، رنگ آمیزی سالن ها، بازبینی تاسیسات و ... در کمترین زمان ممکن انجام گرفت این مجتمع آموزشی در جهت اجرای طرح در اختیار تیم پزشکی اعزامی از سوی مرکز فرهنگی جهادی بقیه الله(عج) قرار گرفت. همچنین مهندس شریفی در جهت رفاه حال روستاییان و بیماران دستور دادند سرویس های مناسب جهت ایاب و ذهاب آنان از روستاها صورت گیرد که هماهنگی و تدابیر لازم در این خصوص با همکاری مجتمع مس سونگون صورت پذیرفت.
ایشان ضمن تشکر از حمایت و پشتیبانی آقای بنی اسدی راد مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران و مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان ادامه داد بر خود وظیفه می دانم از تلاش های پایگاه بسیج شرکت ملی صنایع مس ایران و پایگاه مقاومت شهید باکری مس سونگون و مرکز فرهنگی جهادی بقیه الله(عج) و علی الخصوص از همکاران و مدیریت امور کارکنان و خدمات عمومی مجتمع مس سونگون به خاطر ایجاد زیر ساخت ها و فراهم کردن فرصت درمان برای مردم منطقه تشکر و قدردانی می کنم. همچنین از تمام مسئولین ارگانها و نهادهای خاروانا خصوصا بخشداری، کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)،بسیج،نیروی انتظامی،آموزش و پرورش، شورای شهر و دهیاری ها که با هماهنگی مناسب تلاش نمودند تا کارها به نحو احسن انجام شود تشکر و قدردانی می کنم.
بخشدار خاروانا با اشاره به مساعدت های مجتمع مس سونگون در جهت رفع مشکلات این بخش از قبیل کمکهای مس سونگون در جهت اجرای طرح هادی روستا ها و بازسازی معابر و رسیدگی به مسایل عمرانیی عمران روستاها با اقداماتی چون تحویل اقلام نظیر بلوک های سیمانی شن و ماسه و جداول به دهیاری ها، بازسازی کانال آبرسانی روستای لیلاب، تامین ماشین الات راهسازی جهت اصلاح جاده های روستایی و بین مزارع، مساعدت به شهرداری ها جهت احداث ساختمان و طرح های عمرانی و... افزود: مس سونگون بعنوان یک نعمت در این منطقه در رفع محرومیت روستاهای ما بسیار موثر بوده به گونه ای که اگر نقشی در زمینه محرومیت زدایی در این منطقه صورت گرفته مجتمع مس سونگون در آن نقش مهمی ایفا نموده است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری